15. ročník Memoriálu Radoslava Čížka

V únoru se na našich stránkách objevilo logo soutěže SAM95 Memoriál Radoslava Čížka. I když nejsme klub, který se zabývá historickými modely, tak spousta našich členů tyto modely staví a létá. Jsou samozřejmě členy SAM95.

Letos, 15. ročník, je zcela jiný. Jednak je změněno místo konání, z tradičních Lipenců jsme se přesunuli na Ranou, do kolébky našeho plachtění. Současně je soutěž pojata jako festival modelů Radoslava Čížka. Tedy objevily se nové kategorie a motorové kategorie byly omezeny. Důvodem je to, že nechceme touto akcí suplovat Mistrovství ČR historiků. Očekáváme, především létání s modely Radoslava Čížka.

A abychom to moc nerozmazávali, co je na programu? Na programu jsou volné modely, poprvé na memoriálu. Pak jsou zde tradiční RC kategorie větroňů ARC a ARC-A2. Přibyly nově retrovětroně, kdo má doma „dvoukanál“ Admirála, může si zalétat. Ve spolupráci s LMK Roudnice, organizujeme létání s modelem Vosa. V neděli jsou pak motorové kategorie, které organizuje Míra Dvořáček ze Samu 95 jako pohárovou soutěž. A abych nezapomněl, létá se i populární kategorie elektrogumáků.

Připravujeme i něco navíc.

Informace si můžete prostudovat po kliknutí na logo soutěže na naší hlavní stránce.

Přijeďte, pevně věříme, že se vám soutěž bude líbit.

Jirka Hloušek