3. kolo žehrovského házedla – oficiální výsledky

V neděli 11.9.2022 jsme se konečně po delší pauze sešli a pokračovali 3. kolem našeho házedlářského seriálu. Upřímně, počasí v médiích nebylo popsáno příliš přívětivě, a to se odrazilo právě na účasti. Když jsem dorazil ráno na letiště, měl jsem obavu, abych zde nebyl sám. A protože zas tak úplně špatně nebylo, vzal jsem si s sebou čtyři házedla a byl jsem přesvědčen, že když nikdo nepřijde, odlétám soutěž symbolicky sám.

Na ploše byly dva vozy a když jsem přijel blíže vidím Honzu Kubeše s potomkem, Jirku Schifiho a další, že již nějakou chvíli trápí svá házedla na ploše. Trochu mě spadl kámen ze srdce. Později dojeli kluci Brahovic ze Slaného, kladenští junioři s Mílou Modrem v čele a od nás Adam Stůj s otcem a nelétajícím bratrem Lukášem alias „Endermanem“  (on normálně létá ale nějak se mu na závodech nechce). Naštěstí bylo poměrně mnoho časoměřičů a tak jsme se domluvili, že jeden bude centrální zapisovač a ostatní budou měřit a hlásit časy. Takže zapisování se ujal Vláďa Kostečka, a měřili Roman Fousek s Petrem Parkosem, Mílou Modrem a Jirkou Bělohlávkem a Tereza Kostečková.

Počasí bylo termické, vítr jen kolem 2 metrů a teplota pro házedláře příjemná. Nekáplo, prostě pohoda. V půl dvanácté bylo dolétáno a časy sečteny. Pak jsem se „nimral“ s diplomy, byl jsem docela rád, že mi je Pavel Bačina (byl s rodinou na RESkách) předepsal a já jen doplnil pořadí, jméno a nalétaný čas. Prostě komfort.

Rozdal jsem ceny a medaile a nafotil vítěze. Jiné fotky jsem neudělal, protože jsem se mořil s nezalétanými stroji v závodě. Tady je vidět, že vše potřebuje svůj čas. Asi se ptáte, kde je Jirka junior. Zůstal doma, protože měl žaludeční potíže. Byl v sobotu šotit (fotit a natáčet vlaky) po pražských nádražích a pojedl s kamarády nějakou bagetu…

A nyní ty výsledky:

Chci tady poděkovat všem kdo jste přijeli, létali, závodili, měřili, zapisovali a podporovali. Samozřejmě děkujeme také OÚ Kamenné Žehrovice za přízeň a podporu.

Jirka Hloušek