3. kolo žehrovského házedla – výsledky

A máme tedy výsledky odlétaného 3. kola žehrovského házedla. Počasí v neděli 17.9.2023 nám přálo. Foukal mírný vítr do dvou metrů a k tomu krásná a příjemná teplota. Bubliny se tvořily, ale také se hned rozpadly. Někteří závodníci na to doplatili, ale jinak pohoda.

Svou účast bych okomentoval takto – přijel, odjel, neorganizoval, nelétal, nefotil, nebyl jsem tam. Proč ta změť záporů? Bolely mě zuby, takže jsem dovezl na letiště Jirku juniora a pak zase odjel. Čas jsem si krátil sběrem rajčat.

Co se týká závodu, začnu časoměřiči. Dostavili se Roman Fousek, Jirka Hruška, Pavel Bačina, který vše organizoval a zastoupil mě. Pak se objevil na chvíli Jirka Bělohlávek a dopomohl Míla Modr, který jezdí pravidelně se svými kladenskými žáky.

Z našeho kroužku přijel Adama Stůj s Luďkem Wimmerem, a také Lukáš Dokoupil. Skvělé, to je dobře, že alespoň tito jezdí na závody. Za náš klub ještě létali v juniorech Jirka Hloušek junior, v seniorech Tonda Mejtský, Radek Bačina a málem bych zapomněl, za mladší žáky také Štěpán Bačina.

Závodníci překvapili. Většinou účast žáků na prvním poprázdninovém kole bývají slabší. Ale obsadili jsme jak mladší žáky, tak starší a měli jsme i dva juniory.

V kategorii seniorů létalo 12 závodníků, což je opravdu hodně. Přijeli kluci Kubešovic, Jirka Šífi, Zdeněk Vrba, Karel Caska, po delší době Tomáš Tykal. Dorazili kluci Nečáskovic z Boleslavi, z Roudnice Robert Horák, Standa Houba z Kladna. Největší překvapení pro mne bylo, že dorazil Petr „Petmen“ Loula, náčelník klubu z Blatné. Přijel nenápadně a všechno vyhrál!

A to už se dostáváme k samotnému závodu. Senioři zalétali skvěle. Kdo zalétal velmi dobře z mladších žáků byl Honza Kubeš, ten nejmladší. Byl první v mladších žácích ale výkonem 464 sekund! Klobouk dolů. Ve starších žácích byly výkony podprůměrné, zvítězil Adam Stůj , který nalétal jen 154 vteřin. V juniorech Jirka Hloušek junior nalétal 409 vteřin. Je dobře, že se dostal přes čtyřstovku. Umí i přes 470, ale tentokrát to nešlo. V seniorech byl nejlepší Petr Loula, který nalétal 556 vteřin. Z ním byl Šífi, ale ten pozbyl při jednom letu své házedlo, které již nenašel.

Tak a nyní výsledky

Výsledky stahujte zde:

Průběžné pořadí

Průběžné výsledky sthujte zde:

Ještě závěrem jeden příběh – Petra Loulu vyprovokovali k tomu, aby hodil na závěr po závodech svůj stroj a předvedl, jak kope RC determák. Petr házedlo hodil přímo do stoupáku a zjistil, že nenatáhl gumičku, která „láme“ trup po kopnutí deteru. Házedlo stoupalo si do 200 metrů, pak začalo klesat. Petr chodil pod ním, protože vítr nebyl téměř žádný. Při klesání házedla ale pravděpodobně utrhl náhodně bulinu a házedlo opět vystoupalo. Takto se to přihodilo asi pětkrát. Nakonec ale přistálo na poli u letiště. Celkem jsem si oddechl.

Chtěl bych poděkovat Pavlu Bačinovi za to, že mě zastoupil. Také připravil a zpracoval velmi rychle výsledky. Nějak mu to musím vynahradit. Díky všem co přišli a přijeli, létali a měřili.

 To je pro dnešek vše.

Jirka Hloušek

Foto: Jirka Hloušek