4. kolo žehrovského házedla a celkové výsledky

Vážení kolegové a kamarádi,

Zveřejňujeme oficiální výsledky posledního, tedy 4. kola naší soutěže Žehrovské házedlo. Byl to letos již 12. ročník. Myslím si, že to byl jeden z nejhezčích ročníků.

Bůh termoska nás má rád. Je nakloněn našemu klubu a tak po přeložení soutěže právě kvůli počasí nám přichystal moc pěkný závěr soutěže. Na Velké Dobré se nás sešlo poměrně dost. Bohužel účast žáků byla poněkud slabší a i když je soutěž určena především pro ně, bylo mladších žáků jen 5, starší žák byl jenom jeden. V Juniorské kategorii létal je Jirka Hloušek mladší a v kategorii seniorů celkem 11 závodníků.

Co se týká výkonů, mohli jsme vidět výborný výkon Honzy Kubeše v mladších žácích celkově 306 vteřin. Sekundoval mu náš Štěpán Bačina s 286 vteřinami. Náš Max Vydra byl třetí a vyhrál v rozletu, který se uskutečnil o třetí místo. Pak již ty výkony v této věkové kategorii byly průměrné nebo malé. Ve starších žácích to nebyla také žádná sláva ale Ondra Šafus z Kladna se dostal přes dvěstě vteřin. Přesto tyto výkony nezatracuji, určitě kluci do boje dali co mohli. Důležité jsou body do republikového žebříčku, pomáhá to každému klubu.

Štěpán Bačina fotil místo svého otce

Musíme se ale pochlubit výkonem Jirky Hlouška juniora. Ten nalétal letos svůj nejlepší výkon 538 vteřin. Celou dobu jsem byl ticho a držel intensivně palce, aby tu zatracenou pětistovku nakonec překonal. Povedlo se. Pomohlo 6 maxů a tři lety přes padesát vteřin.

Jirka Hloušek junior a Tonda Mejtský

V seniorech byl nejlepší Petr „PETMAN“ Loula. Šéf klubu AMC Blatná opět zalétal skvěle. 8 maxů a celkový nálet 559 vteřin jej jasně umístilo na první místo. Druhý byl Honza Kubeš senior. Vyšvihl pěknou pětistovku. Třetí byl náš Kamil Vydra s pěkným výkonem 482 vteřin. Jirkovi Šífimu se tolik nedařilo a tak skončil 4. Největším bojovníkem byl náš Tonda Mejtský, který hned při prvních hodech rozbil svá házedla a celé to dolétal s vystřelovadlem. To má rozpětí 30 centimetrů, takže si dovedete představit jak musela vpadat po závodě Tondova ruka.

Pylonářská chasa, Petr Loula, Tomáš Andrlík a Kamil Vydra


Jirka Šífi s dobrou náladou

V A3 tentokrát létal jen Ondra Šafus. Slánská sekce nedojela, protože ve stejném termínu měli jiné aktivity.

Mladší žáci, uprostřed Honza Kubeš, po jeho levici Štěpán Bačina a po pravici Max Vydra.

Ve starších žácích zvítězil Ondra Šafus a v juniorech Jirka Hloušek junior.

A senioři, uprostřed Petr Loula, po jeho levici Honza Kubeš a po pravici Kamil Vydra

a nakonec A3 žáci. Jediný a první Ondra Šafus

Zde jsou výsledky 4. kola.

Pojďme se podívat na celkové výsledky seriálu. V mladších žácích celkově vyhrál Honza Kubeš mladší. Létá skvěle. Štěpán Bačina mu letos sekundoval. Ve starších žácích zvítězil náš Adam Stůj. Příští rok bude mít konkurenci v podobě Honzy Kubeše a Štěpána Bačiny. V juniorech byl první Jirka Hloušek junior, který létá stále lépe a lépe. Je škoda, že Honza Hruška se na soutěžích tak často neobjevuje, měl by velikou konkurenci, což je ještě více motivující a Honza body do ženříčku. V seniorech celkově zvítězil Jirka Schiferdecker. Nesmím zapomenout na A-trojky. V žácích zvítězil Ondra Šafus a v seniorech slánský Zdeněk Braha o jeden bod před Pavlem Brahou. Tam je to vždy otco-syno vražedný boj.

Přítomní vítězové 12. ročníku soutěže házedel: Mladší žáci Honza Kubeš, junioři Jirka Hloušek junior, senioři Jirka Schiefendecker.

kategorie A3 žáci – Ondra Šafus

Výsledky stahujte zde:

Co nás těší je, že na soutěž jezdí závodníci z Mladé Boleslavi, kluci Nečáskovi, kluci z AMC Blatná, Petr Loula a Tomáš Andrlík, Kubešovi z Loun, kolegové ze Slaného, z Kladna, také nás navštívili kluci z Roudnice.

Chtělo by to větší účast žáků, naši chlapci z kroužku začali jezdit, ale doby, kdy pro žáky byla každá soutěž „masovka“ jsou již pryč.

Tento ročník byl skvělý, děkujeme všem kdo přijel a létal. Děkujeme Mílovi Modrovi za pomoc při měření, i dalším členům klubu LMK Kladno a LMK Kamenné Žehrovice. Děkujeme obci Kamenné Žehrovice za podporu, spolupráce je velmi dobrá.

Nesmím zapomenout na práci, kterou odvádí Pavel Bačina. Zajistil přípravy na soutěž, ceny, diplomy, poháry, medaile. Díky Pavle!

Jirka Hloušek

Uvádíme další fotografie Pavla Bačiny, Štěpána Bačiny a Jiřího Hlouška