Červencový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi,

nebudu se tady „jevit“ nad tím, že červen je pryč. Hledím směrem ke své dovolené a těším se, že zmizím na chalupu. Upřímně, už toho všeho nějak mám dost. Ještě řeším zub – to je ten samý co loni ve stejnou dobu. Ale fotku, jak jsem u zubaře vypadal vám radši ukazovat nebudu.

V tomto měsíci tuším létal jen Bačina RES Team a samozřejmě Kamil Vydra, který je celkově v republice čtvrtý. Se svým zlepšením je velmi spokojen, což jste si mohli na našich stránkách přečíst.

Mě se podařilo vložit do přehledu modelů spoustu nových fotografií a zařadit „nové“ modely. To nové dávám do úvozovek schválně. Je jasné, že jde o nejstarší konstrukce v klubu, tedy Radoslava Čížka. Připravil jsem další články a plánky k jeho rádiákům z let šedesátých a ty pak následně budu uvádět na našich stránkách. Tohle „hrabání se“ v historii je mi velmi blízké a naplňuje mě to. Ale i fyzické modely jsem rozpracoval. Jenom nevím, kdy je dokončím. Jsem to ale pilník?

Ještě se vrátím ke kroužku. Pavel ukončil tento školní rok v kroužku. Byl tam na poslední schůzku ale sám. Já měl nějakou angínu a přišel jsem o hlas. Hlas je již zpět, a tak mohu hlasitě křepčit v baru. No v baru, já jsem vlastně abstinent. Ale dost už toho. Takže chlapci v kroužku postavili 3 modely a 4. rozdělali. Myslím si, že někteří přijdou i v září, aby pokračovali. Doufám, že alespoň u některých to trochu vzbudilo zájem. Snad jejich radost nad dokončeným modelem nebyla jen krátkodobá záležitost.

Ještě se zmíním o zprávě, kterou jsme dostal od Vládi Kostečky. Také v jeho dílně se cosi kutí. Sám říká, že má modelů dostatek, ale vnoučata občas ještě nějaký model musí doplnit. Tak se můžeme těšit.

V červenci nás čekají Černošice. Mistrovství republiky v halových disciplínách. Bude to pro mne jako pořádajícího a současně soutěžícího zátěž. Doufám, že se závody povedou a bude se na to vzpomínat v dobrém.

Jinak myslím, že v kalendáři jsou jen liga na Mělníku a Resky. Využijte pěkného počasí a létejte.

A co bude na webu? Již jsem zmínil, článek O krátkých nosech, video a další zajímavosti. Doufám, že vás to nebude nudit.

Mějte se krásně

Jirka Hloušek