Červnový úvodník

Ahoj všem,

právě jsem vypnul stránky SAM95, kam jsme umisťoval informace k Mistrovství České republiky historických modelů. Pracovali jsme na tom s Jirkou Hruškou poměrně intenzivně a tak jenom doufáme, že počasí nám koncem srpna bude přát. MČR se koná na Rané (mém nejoblíbenějším letišti) ve dnech 27.-29. srpna. Tedy opravdu poslední prázdninový víkend.

Odložili jsme 16. ročník Memoriálu Radoslava Čížka. Důvodem byla špatná předpověď počasí a špatný terén. Louka u Drozdova byla po deštích zcela rozmáčená a traktor nemohl vjet do louky a posekat jí. Takže jsme vše odložili na 26.6. Doufám, že počasí bude slušné, abychom vše odlétali.

Počasí v květnu nám moc nepřálo a já osobně jsem vzlétl až 29. května ráno, abych odlétal květnové kolo Korespondenční soutěže. Spolu se mnou také Jirka Junior a Zdeněk Pucholt. Moc se nám to líbilo a reportáž jsem vyvěsil na stránky SAM95.

Zbytek se také snažil, a tak doufám, že nakonec kolo odlétali snad všichni, kdo se pravidelně účastní.

V Kladně se opět otevřel kroužek, takže moji kluci začali pravidelně docházet. Již jsme měli tři seance a ještě nás tři čekají. Nejbližší toto pondělí. Lukáš snad dokončí svou A1, Jirka Kratina opravil svá házedla, co rozbil na podzim a vrhne se do A3. Livio rozpracoval po roce opět historika Čápa. Tady doufám uděláme do konce roku křídla. Veškeré díly již má, je to o tom jenom lepit a lepit. Ještě jsem nebyl schopen rozlétat A2 Fialu 56 od Aloise Šilda, aby mohli kluci trénovat řízení modelu. Prostě nic nestíhám. Kdyby chtěl někdo pomoci, tak mi dejte vědět.

Kamil Vydra trénoval pilně na své první závody, doufám, že se ozve, abychom věděli, jak dopadl. Je určitě zajímavé vidět, jak takové závody probíhají. Držíme mu palce.

Musím připravit informace do obecního časopisu Zpravodaj v Kamenných Žehrovicích. Pravidelně přispívám několika řádky. Kdo jej odebírá, tak ví 😊

Přichází čas, kdy se začnou objevovat pozvánky na odložené závody. Bohužel závody volných modelů již díky vzrostlým plodinám na polích nejsou možné. Ale RC soutěže se určitě konat budou. Tak si to všechno užijte, a pošlete fotku či několik řádků, pokud někam zajedete. Samozřejmě nahlašte výsledky, protože je pak odreportuji  do svazového žebříčku!

Mějte se pěkně, ať vám to léta a vůbec, ať se vám daří.

Jirka Hloušek