Červnový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi, měsíc květen je pryč a máme tady pravidelný článek o tom co bylo a co bude.

Začnu naším kroužkem dětí v Žehrovské škole. Po Novém roce nám přibyli dva noví žáčci. Oba již dokončují své druhé házedlo a chystají se na třetí. Jsou oba takoví nažhavení a tak někdy až příliš horlivě řezají, lepí a lakují. Nevadí, stavba jim celkem přibývá a není to žádná katastrofa. Ti starší mají za sebou i závody. Tři hoši, kteří chodí již druhým rokem byly na jarní soutěži házedel. Ten čtvrtý se závodům vyhýbá, vždy je něco, co mělo přednost. To mě docela mrzí. Nejstarší a nejdéle chodící do kroužku je Adam Stůj. Ten se závodů pravidelně účastní.

Podařilo se nám odlétat všechny plánované soutěže i když podmínky nebyly ideální. Žehrovské házedlo má svou skupinu příznivců a i když jsme právě v době obměny závodníků, kteří nás pravidelně navštěvují, není to s návštěvou špatné. Na propagaci Memoriálu Franty Dvořáka ještě musíme trochu zapracovat. Ale co je potěšitelné, o článek a výsledky byl veliký zájem, takže příště to bude s účastí lepší.

Pylony jsme rozebírali v několika článcích a tak nemá cenu se k tomuto tématu již vracet. Sezóna však pokračuje. Především závody historiků, halovými závody a kalendář je doslova nabitý RESkami, chcete-li F3L. Je až překvapující, kolik klubů najednou pořádá soutěže pro tuto kategorii a nejen jednodenní.

Co se týká badatelské činnosti, uvedl jsem poslední díl seriálu o Admirálu. Tím jsem uzavřel jednu kapitolu naší klubové historie. Začal jsem pracovat na další dávce plánů. Musím začít tím, že plány podlepím, protože pauzák je již křehký a někde se láme a sype. Ty nejstarší pauzáky jsem ani nerozbaloval, aby to vůbec zůstalo pohromadě. Ale tam jsem to udělal s lehkou hlavou, protože jsou to plány, které byly vydány tiskem, a tak jejich skeny již dávno mám. Chtěl bych se nyní zaměřit na spolupráci Radoslava Čížka s firmou Graupner.

V tom všem shonu nejsem schopen zatím dát dohromady materiály na výstavu. Ale poprosím vás o jedno. Zkuste si připravit seznam modelů, které budete chtít na podzim vystavit. Ještě vám napíši k tomu e-mail. Moc mi tím pomůžete.

Končím moje povídání o tom co bylo a co bude. Přeji vám krásné dny, krásné polétání a užívejte volných chvil. Naše sezóna je nabitá akcemi, doufám, že na konci roku budeme spokojení z dobře odvedené práce. Je to naše radost a naše práce.

Jirka Hloušek