Červnový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi,

tak právě vyrážíme do posledního měsíce školního roku 2023-2024. Máme 6 dětí v kroužku a někteří z dětí se již nyní vidí na prázdninách. Je to tak trochu cítit z toho, jak jsou roztěkaní, takový pytel blech. S Pavlem to nyní probíráme, co a kam nasměrujeme, aby se v novém školním roce děcka zase o trochu posunula. Je to taková diskuze na pokračování, ale je důležitá. Alespoň pro nás dva. O kroužku jsem psal do žehrovského Zpravodaje, kam pravidelně přispívám.

Co se dělo v našem klubu za minulý měsíc naleznete na našem webu. Zveřejňujeme v podstatě všechno, co se událo, anebo kdo kde byl a co létal. Současně neustále zde naše informace vylepšujeme. Viz doplnění Badatelny o další modely, fotky či plánky. Tato činnost mě těší a snažím se, aby informace, které získám nezapadly. Kromě toho publikuji ještě v časopisech RC Revue a RC modely. Informuji o akcích, anebo píši o historii, a to nejen klubu. Opět, je tu snaha, aby minulost nezapadala v zapomnění a současně, se o žehrovickém klubu vědělo.

Získal jsme kontakt na našeho bývalého člena klubu, Jana Cimburu. Povídali jsme a vzpomínali. Přečetl si informace na webu a něco doplnil, to co nikde nevyčtete z oficiálních článků. Tady je fotka Honzy Cinbury s Radoslavem Čížkem z devadesátých let.

Pavel Bačina byl na přednášce o aerodynamice, která se konala ve Staňkově. Bylo to prý velmi zajímavé. Celé se to samozřejmě točilo kolem RESek. Ale to je ve Staňkově normální 😊

V červenci již v podstatě nejsou soutěže volných modelů. Je to jasné, nejsou na to již teréní podmínky. Čekají nás pylony v Karlových Varech a Ostrově, pak nějaké ty RESky a F5L, také Mistrovství světa v historických modelech v Maďarsku a pokudse  Michal Doležal zúčastní, tak i soutěž ve Světovém poháru magnetů v Rumunsku.

Mějte se krásně

Jirka Hloušek