Co se děje na svazu?

Ahoj všem,

mám tady takovou krátkou informaci o dění na svazu. V lednu se konala schůze výboru. Krom tradičních věcí jako reprezentace, kam nikdo z nás nemíří se probírala témata, která nás zajímají.

Co nás zajímá je republikový žebříček výkonů. Tento letos bude omezený, protože ve spoustě klubů nedokázali ulétat tři výkony. Jeho zveřejnění bude ještě v únoru, tak uvidíme, jak si budeme stát. Bude k tomu samostatný článek.

Co mě dále zaujalo byla informace o přidělování materiálu. V rámci toho bylo konstatováno, že stavebnic RESek bylo vydáno opravdu hodně. Počet létajících juniorů je však malý. My jsme jmenování jako klub na druhém místě s našimi 4 letci-juniory.

Je to v podstatě pochvala za naši aktivitu v loňském, roce. Letos má ještě postavenou RESku Marek Dovháňuk, tak uvidíme, jak mu to bude létat. A pravda, zapomněl jsem na Terezu Kostečkovou, její RESka již létá.

Ještě jsme dostali od svazu jednu informaci. Tím je kvalifikační klíč pro Mistrovství České republiky v žákovských a juniorských kategoriích.

Limity jsou stanoveny pro kategorie, které létáme následovně:

A ještě nás zajímají RESky

V našem případě všichni 4 junioři, kteří loni létali s Reskami mají nominaci splněnou.

Tak uvidíme, jak se nám bude dařit v letošním roce, protože Covid řádí a opatření, která jsou svým způsobem chatrná, a ještě je Češi nedodržují nám zatím neumožňují provádět naší činnost tak, jak jsme byli vždy zvyklí.

Jirka Hloušek