Děčínský rampouch s rekordní účastí

Poslední letošní děčínskou soutěží byl Rampouch. Tradiční soutěž v nejlepší české hale. Náš klub zde měl rekordní účast, celkem pět závodníků. Abych byl jmenovitý, tak to byl Jiří Hloušek starší, Jiří Hloušek mladší, Jan Hruška, Jiří Hruška a Antonín Mejtský, který odlétal i soutěž A-šestek. Níže na obrázku čerstvě postavená A6.

Začnu tím, že se očekávalo hodně lidí, jenže závodníků bylo opravdu hodně, celých 39. Přijeli hoši z Ústí, Trtíci z Dubí, z Karlových Varů Karel Klingora s Vaškem Dlouhým a paní Alenou. Z daleké Moravy dorazili oba bratři Žídkové s Dušanem Garbou, z Polska Mariusz Wrona s Pawlem Frackiewiczem, celé stádo Varnsdorfských a také Vilémovští v čele se Zdeňkem Hykšem. Musím říci, že konkurence veliká. Zapomněl jsem na Zdeňka Cinerta, který létal všechny tři kategorie, Jirku Šífiho s přítelkyní a Honzu Meliku. Pepa Kubeš tentokrát přijel jen se svým krámkem.

Bylo jasné, že prorazit mezi házedlářskou špičku se asi )plně nepovede. Počítal jsem ale, že se převážná většina z nás bude pohybovat do první desítky. Ale vývoj závodu nás trochu překvapil. Myslím pozitivně.

Já jsem bojoval s Hexenšůsem, takže jsem rdši volil Pečená véčka před Wronou. Jirka junior si ale zalétal Wronu a po několika pokusech tentokrát přešel na házení za ucho. Honza Hruška měl skvělý výhoz a nakonec i přechod, takže dosažené časy byly velmi slibné. Jirka Hruška házel svou Wronu také poměrně vysoko a časy byly více než dobré. Tonda Mejtský bojoval s Wronou, ale nakonec se podařilo jednu poladit tak, že s ní mohl jít do závodu.

Jirka Tůma v tréniku

Václav Dlouhý a Jirka Hruška sledují co se děje ve vzduchu.

Na špičce se během závodu usadil Jirka Tůma, který zde neměl své dvojče Jirku Mihulku. Místo toho se nakonec na druhém místě usadil Pepa Žídek a třetí Jirka Tůma mladší. Já s „pomocí“ Hexenšůsu jsem ale nelétal zas tak špatné časy. Dokonce jsme udělal jednou přes 38 vteřin. Pečené véčko chodilo celkem spolehlivě. Jirka junior nelétal špatně, ale musel přidat. To se nakonec i za cenu roztržení modelu podařilo. Přelétal mě. Honza Hruška se ukázal jako virtuóz a časy, kterých dosahoval, jej řadilo ke špičce. Nakonec z toho byl součet přes 127vteřin a celkově čtvrté místo. Klobouk dolů. Dušan Garba tentokrát nebyl ve stoprocentní formě, ale i tak páté místo a skvělý čas přes 127 vteřin jej posunul na místo páté. Tomáš Beneš z Varnsdorfu se začal opravdu s vervou věnovat F1N. Přivezl nové stroje a dařilo se mu, přelétal náš žehrovický rodinný blok.

Na obrázku Adam Jeník junior s oříškem Fokker DVII.

Model Dušana Garby po přistání.

Jirka Hruška v chladné hale létal jako o závod zadařilo se, dostal se součtem časů přes stovku, což byl i cíl. Bbyl velmi spokojený. Tonda Mejtský sice nalétal jen 83,6, ale opět získal zkušenosti a příště to bude lepší. Kromě toho, to byl třetí výkon do žebříčku, což se počítá. Jirka Šífi bojoval s problémovými házedly, a tak jeho výkon nebyl nejlepší. Nevadí, Jirka již přemýšlí, jak svá házedla zlepšit. Honza Melika zalétal své Pečené véčko  řešil, jak vylepšit hod. Svítá na lepší časy, již opět hodil přes třicet vteřin. Tak uvidíme.

V kategorii mladších žáků na třech prvních místech byli Šimon Poljak z Vilémova a dva varnsdorfští – druhý Matěj Kapias a třetí Ruda Beneš.

Ve starších žácích zvítězil Jiří Havlíček před Lubošem Trtíkem, více starších žáků nebylo.

Na juniory se zapomnělo a tak snad dostanou diplomy později. První Honza Hruška, druhý Jirka Hloušek junior a třetí Adam Jeník junior.

No a senioři, klasicky první Jirka Tůma, druhý Pepa Žídek z Mokrých Lazsců a třetí Jirka Tůma mladší, oba Tůmové ze Severky Suché.

Celkové pořadí

Odpoledne se létali gumičky. V nich byl neporazitelný Zdeněk Cinert, který svými časy přes sedm minut nechal celé závodní pole za zády. A to včetně polských kolegů Mariusze a Pawla.

Od leva: Tomáš Tůma, Zdeněk Cinert, Dušan Garba, Jirka Hruška, Tonda Žídek a Karel Klingora čekají na vyhlášení házedel.

Fotky z vyhlášení nemám, tak jen pořadí.

Celkové výsledky stahujte zde:

Když jsem vzpomínal Mariusze Wronu, ten připravil nové dvě stavebnice. Tentokrát pro kategorii P30 a E20. Moc pěkné modely, které jak znám Mariusze budou skvěle létat. Klasicky křídlo, výškovka a směrovka ze styroduru. Náběžka je laminovaná pomocí potahovacího papíru a polyuretanovým lakem na parkety. Neleptá to styrodur je to velmi pevné.

Ta ruka je Jirky Schieferdeckera

A sám autor stavebnic Mariusz Wrona.

Co říci závěrem, krásná soutěž, ze které jsme díky naším výkonům odjížděli spokojení. Paráda Honzo! Začínala obleva a my se řítili zpět domů a přemýšleli, jak se zkusit ještě více zlepšit.

Díky Vítku a Světluše!

Jirka Hloušek

Foto: Jirka Hloušek