Dubnový úvodník

Máme duben a v tuto chvíli jsme měli mít za sebou spoustu soutěží včetně té naší. „Prd!“

Počasí se začalo vylepšovat a my sedíme doma. Bohužel to jinak nejde. Letos bude buď sezóna krátká, anebo žádná. Asi před hodinou jsem dostal oznámení o potenciálním posunu halového mistrovství republiky. Ale ani další soutěže nebudou. Je zrušeno Mistrovství Evropy v historických modelech, v podstatě se posouvá o jeden rok. Co se týká dalších soutěží, například Memoriál Radoslava Čížka, budeme o něm rozhodovat v polovině dubna. Nejsem moc optimistický, ten ošklivý virus nás pravděpodobně bude dál držet doma.

Trochu bojujeme s informacemi, místo toho, aby naše stránky plnily informace o soutěžích a dalších úspěších, napíšeme občas nějaký článek o tom, co děláme doma. Pavel Bačina poslal materiály na článek o tom co lepí jeho rodina. Tak se můžete těšit. Já asi „zrecykluji“ něco dalšího z archívu. No uvidíte sami. Náš web beru jako důležitou složku našeho klubu. Lidé o nás již vědí. Mohou se podívat co děláme, jaké máme soutěže. Přeji si, abychom vychovávali další modeláře, kteří budou pokračovat, nebo se k modelařině po letech vrátí jako já nebo Jirka Hruška. Ale dost patosu.

Koukněte i na stránky SAM95, momentálně tam běží dva cykly, jeden se jmenuje „A-dvojky na start“, inspirace ke stavbě historických modelů a druhý cyklus je „Pohled do dílny“. To je sonda do dílen našich členů. Uvidíte, jak a kde jiní tvoří.

Tričko, které jsem inzeroval na našem webu v březnu nikoho neuchvátilo. Nevadí, třeba si uděláte sobě vlastní, co vám bude více sedět.

Jinak některým z vás zavolám, rád bych dal dohromady nějaký malý článek o vaší tvorbě, nebo si jen tak popovídal. Doufám, že na to najdu čas, už se opět po dvou měsících vracím do práce.

Pepíkovi Kubešovi jsem posílal výběr našich článků z webu do časopisu Volný let. Snad něco z toho vyjde i tam. Snažím se dostat náš klub opět do povědomí modelářské veřejnosti. Bohužel tak erudovaně, jako to dělal Radouš Čížek, to ale neumím. Nejsem konstruktér, nenavrhuji krásné stroje, a to je veliká nevýhoda. Trochu jsem se pasoval do role propagátora kategorie F1N, je to kategorie, která je mou srdeční záležitostí. Létáním propagujeme stavebnice Wrona. Je to nejlepší způsob, jak začít, jak létat stabilní výkony a vůbec ne špatné výkony. Za 4 roky co sní létáme, se střed závodního pole po našem vzoru, vyzbrojil právě tímto modelem.

Uvidíme, co budeme psát v květnu. Ale momentálně moc velký optimista nejsem.

Přeji všem hodně zdraví a dobrou náladu. Lidé tvořte. Porazíte tím nudu, se kterou se mnozí (kromě modelářů) doma potýkají.

Zdraví Jirka Hloušek