F1N a Dubské porcelánové hrnky a kraslice

V neděli 7.4. se konala žehrovská výprava na halovou soutěž v Dubí. Z Kladna jsme vyrazili já a Jirka junior, z Prahy vyrazil Tonda Mejtský. Očekával jsme, že se ještě někdo přidá, ale nakonec nikdo další se nepřidal. Je to škoda, protože to není až tak daleko, a soutěž, kterou pořádá Olda Trtík s rodinou je velice pěkná. Těšil jsme se na buchtu, a ta opravdu byla. Pro jistotu jsme si zabalili ještě řízky, aby ten výlet byl dokonalý.

Dorazili jsme v čas, v podstatě bez nějakých větších obtíží v dopravě. Rozbalili jsme naše stroje a v tréniku to vypadlo, že náš rodinný tandem nalétá slušné časy. Na místě kromě Oldy a jeho kluků byli i další. Honza Melika, Václav Dlouhý se ženou, Karel Klingora, Jirka Mihulka, Jirka Tůma se syny a Honza Čerepjuk, Vítek Prívara. Prostě klasika. Dalo se očekávat, že rodinný klan Tůmů bude na příčkách nejvyšších společně s Jirkou Mihulkou a Honzou Čerepjukem. Již v tréninku to bylo vidět. Ale své šance jsme měli.

Tonda Mejtský přivezl své pokusné házedlo – Wronu s klapkou. Tuhost klapky řídí pomocí struny z kytary. Jenže ten den model nezalétal, ale rozbil. Takže nakonec létal s klasikou.

Já jsem měl celkem dobře létající házedla s dobrým kluzem. Jirka na tom byl podobně. Jenže v závodě jsme si vedli bídně. Celkový výkon nebyl žádný zázrak. Já se nejprve nevešel do haly a pak se již nedokázal trefit do hodu. Jirkovi házedlo postupem času klouzalo hůře a hůře. Odhaduji, že to bylo stoupající teplotou v hale. Svojí nespokojenost a zklamání z výsledku jsem léčil trtíkovic buchtou a řízky.

Ostatní se ale postupně zlepšovali až nás doslova přejeli. Rozdíl mezi mnou na pátém místě a čtvrtým bylo deset sekund, což je katastrofa. Co k tomu dodat.

Honza Melika se trochu trápil a vlastně Karel Klingora také. Ten se nevešel do haly pokaždé. Ještě u Karla chvilku zůstanu. Na Velikonoce mi poslal přání. Krásné fotky různých kraslic. V žertu jsem se ptal, zda je takto dokonale dělá. Nyní jich spousty přivezl, různé styly zdobení. Některé dělal on sám. Níže je několik fotek. Úžasná práce.

Tak a pojďme na výsledky.

V žácích a juniorech zvítězil Jirka Hloušek junior. Druhý byl Luboš Trtík.

V dospělcích pak neohroženě zvítězil Jirka Tůma. Druhý byl Jirka Tůma junior, druhé mladší „já“ toho prvního a třetí byl Jirka Mihulka. Jejich výkony byly velmi dobré, mohu jen závidět.

Výsledky ke stažení zde:

Nádherná soutěž, nádherné kraslice, bál jsme se na tu křehkou krásu sáhnout. Těšíme se do Dubí opět na podzim.

Díky Oldo!

Jirka Hloušek

Foto: Jiří Hloušek