F1N v Krupce – oficiální výsledky

V sobotu 30.4.2022 se náš F1N tandem, tedy Jirka Hloušek junior a senior zúčastnili soutěže „O dubský porcelánový hrnek“ pořádaný LMK Dubí. Soutěž nebyla v dubské hale jako v minulém roce, ale díky nesystémovosti rezervací byl Olda Trtík nucen soutěž přesunout do Krupky. Myslím, že dobře udělal. Hala je pro kategorii F1N snad navržená. Pokud jste někdo létal v Plzni na Borech v hale Slovanu, tak toto je velmi podobné. Výška 8,5 metru, strop s mimem výstupků a šířka haly je také velmi dobrá. Rozmáchnutý házedlář nebojuje s tím, že stroj trefuje tu či onu stěnu. Krom toho, okolí je krásné, samé kopečky, brdečka a České středohoří. Také je tam část nefunkční Kozí dráhy a výletní lanovka. No prostě Krupka je pěkná.

Do haly jsme byli vpuštěni v 10 hodin. Potrénovali jsme a zaregistrovali. V podstatě účast byla komorní. Kromě našeho tandemu, celé rodiny Trtíků, dorazil Pepík Kubeš, Vítek Prívara, Honza Čerepjuk, Jirka Mihulka. Kdo nepřijel, jeho škoda.

V závodě se projevila zkušenost a přesnost Jirky Mihulky, který nás všechny přelétal. V závodě se samozřejmě střídaly skvělé hody s těmi nepovedenými. Upřímně, já měl skutečně dobré hody jen dva, ten třetí beru s rezervou. Nakonec jsem skončil celkově třetí. Zbytek mých hodů nestál za nic. Jirka junior se činil a výsledkem bylo pěkné 1. místo v žácích a 2. místo v absolutním pořadí. Prostě mě přelétal v tomto roce již podruhé. Musím si zvyknout. Důležité bylo udržet časy nad 30 vteřinami.

Na celkové výsledky se můžete podívat zde.

Krásný komorní závod, kde bylo spoustu času na tréninkové lety. Zkoušel jsem nová nastavení našich modelů. Mám ještě jeden poznatek, nový styl trupu u Wrony není moc vhodný na umístění opěrky prstu pro hody klasickou metodou (oštěpařskou). Používám trojúhelníky nalepené na spodku trupu, kde je jeden vrchol „trčí“ do boku stroje. Jako u klasického házedla. Jenže když se opřete do trojúhelníku, trup deformujete. Zde balsa nevydrží a trup se zlomí. Trojúhelník musí být umístěn jinak, nebo bude nutné zesílit trup, bohužel to bude na úkor váhy Wrony.

Po závodě jsme s Jirkou odjeli na místní nádraží (do Bohosudova) v domnění, že natočíme čilý ruch s projíždějícími nákladními vlaky. Vysvětlím proč to děláme. Jirka má svůj železniční Youtube kanál „Dva dopraváci“. Jenže na trati bylo pusto, jen několik stavebních strojů a vše v rekonstrukci. Ulovili jsme záběr jednoho osobního vlaku. Tentokráte jsme se netrefili. Nevadí, bude příště něco jiného.

Zdraví Jirka Hloušek