Házedla v Blatné

Díky své pylonářské komunitě se Kamil Vydra rozhodl zajet do Blatné, a tam okusit atmosféru místních soutěží házedel. Původně se měli přidat Jirka Šífi a Honza Kubeš, ale vše nakonec bylo jinak. Takže na víkend do Blatné vyrazil jen Kamil a Max, který si zde odbyl svůj druhý závod ve své krátké modelářské kariéře.

Mimochodem, víte kde je Blatná?

Blatná už je jihočeský kraj. Je to mezi Pískem a Plzní, tam kde byl tankový prapor, cca 30km jihovýchodně od Nepomuku.

V sobotu 25.2. bylo počasí beznadějné a tak pořadatel posunul soutěž na neděli. V neděli to nebylo o moc lepší, ale vítr vyhovoval pravidlům, a tak se soutěž nakonec uskutečnila.

Jak Kamil okomentoval své počínání?

„Byl to BOJ! Letadla létala 500 metrů daleko a občas turbulence a prudký závan větru srazil  model na zem. Tomu odpovídá i výsledek.“

Kamil obsadil 4. místo s výkonem 329 sekund.

Jak se dařilo Maxovi? Max nalétal 154 sekund a byl první. Mimochodem, létal s poměrně těžkým házedlem, však jej znáte – ze stavebnice HARRY. Tyhle stroje se staví tak kolem 30 gramů. Konstrukce je sice robustní ale i tak nevydrželo. Max se v tom větru trefil do stožáru od fléry. Jako náhradu za své první místo vyhrál stavebnici házedla, takže jedno rozbité nahradí jedním novým.

V závodě létali i další pylonáři. Domácí  Tomáš Andrlík zvítězil výkonem 436 vteřin, druhý byl Petr Švec z Rokycan a třetí další pylonář Petr Loula z pořádajícího klubu AMC Blatná. Další z pylonářů byl Roman Pojer na 6. místě.

Celkové výsledky:

Výsledky ke stažení zde:

Catering byl v pestrém výběru od domácích pochutin až po sušenky a brambůrky. Vše doplněno o pitíčka, teplé nápoje a nějakou tu vychlazenou basičku ze 7. schodu, která posléze posloužila jako stupně vítězů.

Pořadatel Petr „Petman“ Loula nachystal skvělou akci a patří mu velké díky….

Všem statečným modelářům gratulujeme, že vydrželi až do konce.

Kamil Vydra a Jirka Hloušek