Jak bylo na Memoriálu

Vážení, začal jsem otázkou a tak odpovím: „krásně“. Mě to vlastně došlo až v úterý ráno, když jsem dával na web SAM95 článek Jirky Hrušky a také výsledky.

Prohlížel jsem fotky Franty Brože a Vládi Valenty. Své mám ještě v mobilu a zpracuji je později. Pokaždé, když se snažím o přípravu takové soutěže a naštěstí to nedělám sám, tak při návrhu loga či diplomu se zamýšlím nad tím, zda se akce podaří či nikoliv. Tentokrát si myslím, že se to podařilo.

Základ úspěchu je vždy počasí a díky tomu, že jsme soutěž o den posunuli, jsme soutěž vylepšili. Znáte to – špatné počasí – špatná soutěž. Odlétali jsme tři kategorie ARC, ARC-A2 a Retro. Z našeho klubu se zúčastnili Jirka a Honza Hruškovi, Jan Roháč a Tereza Kostečková (Vláďa Kostečka jako kouč), Zdeněk Pucholt, Roman Fousek, Gejza Mate a moje maličkost, tedy Jiří Hloušek a Jiří Hloušek junior.

Termika uzká ale silná, samozřejmě i takové „padáky“. Takže jsme několikrát vypli přímo do klesáku. Jen Jirka Hruška zabojoval a v ARC-A2 udělal tři maxe a v rozletu těsně pobil Pepu Hejska. Mimochodem ARC-A2 je moc pěkná kategorie.

Putovní pohár v hlavní kategorii získal Pepa Hejsek a to již podruhé za sebou. V retro zvítězil zcela nečekaně František Kšána. Polétání skvělé.

Jeden z největších zážitků, které jsem tam měl byl sobotní večer, kdy ve setmělé kantýně jsme seděli s Vláďou Kozákem, Jirkou juniorem, Jardou Netáhlem, Martinem Křesadlem a Magdou, a kluci vzpomínali na své létání nejen s modely ale i dospělými větroni. Padaly takové názvy jako Pionýr, Kmotr, Luňák či Šohaj, Kralupy, Točná, Letňany, Věra Špačková, Jiří Kumpošt, František Vosyka. Prostě historie byla ten večer v každém slovu, které tam padlo. Proto uvádím fotografii Vládi Kozáka, který okouzlil svým zjevem hned několik mladých časoměřiček naráz.

Bývalí piloti jsou stále sexy.

Tak nejprve odkaz na výsledky

A tady na článek Jirky Hrušky

Pro příští rok začínám plánovat tuto soutěž již zanedlouho. Mě čeká ještě dodělat pokladnu a zaplatit pronájem všeho co jsme po celý den užívali Aeroklubu Raná. Také kontrolu ubytovacích poplatků atd…

Pokud se pochlapím, bude i video.

Přijeďte zase příští rok!

Jirka Hloušek