Jak se dařilo našemu RES teamu v červnu

Začnu tak, že budu hned na začátku vzpomínat Pavla Bačinu. Pavel se loni zapojil do létání s RESkami. Zúčastnil se asi třech závodů, ale jeho hlavní rolí bylo koučovat Bačina RES Team. Letos se ale pustil pilně do závodění. Vlastně se Štěpánem vytvořili dvojci, která se nyní účastní RES a E-RES závodů, neboli F3L a F5L kategorie. Třetí v partě je Gejza Mate, který si navrhuje své stroje již sám a díky zakoupení techniky, řeže díly laserem. Radek Bačina pilně studuje a věnuje svůj čas své budoucnosti. Maruška je na tom obdobně.

Tak se pojďme podívat, jak se jim v měsící červnu dařilo.

Prvním závodem byl Eurotour Podhořany. Mezinárodní soutěž, které náš team zúčastnil. Komentář k závodu si múžete přečíst na níže uvedením odkazu.

Ještě odkaz na konečnou výsledkovou listinu

https://stoupak.cz/vysledky-upload/f3l_3f3lworldcupeurotourczechrepublic-podhorany_2024_06_01.html

A abyste výsledky nemuseli  pročítat tak vám prozradím, že Štěpán byl celkově 36. a v žákovské kategorii  2., Gejza 41. Pavel Tentokrát nelétal.

A odkaz na galerii Pavla Bačiny

https://www.rajce.idnes.cz/pbacina/album/f3l-podhorany-1-2-6-2024

Pak náš team zajel do Staňkova na Memoriál Jiřího Fatky. Memoriálů je velmi mnoho, neustále na někoho vzpomínáme. Ale nechme těchto černých myšlenek a pojďme kouknout na to co zde bylo.

V závodě se vyloženě zadařilo Gejzovi a tak si vylétal 6. místo v závodě. Pavel Bačina byl 8. a Štěpán Bačina byl v celkovém pořadí 9. Štěpán v žákovské kategorii obsadil 2. místo.

V sobotu 22.6. se kluci vydali opět do Staňkova na motorové RESky. Evidentně se jim tam RESky a E-RESky líbí, a dělají všechno pro to, aby se odlétalo co nejvíce závodů. Létalo se za velkého větru 6m/s s nárazy až 10. Pro mě to není již závodění ale očistec, jenže naši kluci se tomu postavili čelem a svými modely. Ostatně Štěpán musel hodně lepit a poslepovat model zpět dohromady, aby mohl letět.

Tentokrát se zadařilo Pavlovi Bačinovi. V celkovém pořadí skončil na 3. místě. Gratulujeme. Gejza skončil 10. a Štěpán 13. jako jediný žák v tomto závodě.

I v červenci jsou RES závody, takže uvidíme, jak se klukům bude dařit i nadále.

Jirka Hloušek