Jak se létalo na posledním Panenčáku?

Vážení kolegové a kamarádi,

Máme tady výsledky z posledního létání na Panenském Týnci v letošním roce. Na závodech byl od nás jenom Kamil. Nikdo další, tedy včetně našeho tandemu Hloušek mladší a starší na závody nevyrazil.

Předpověď nevěštila nic extra pěkného. Ráno ani příliš nefoukalo a s postupujícím čase se vědělo, že v 11 přijde déšť. Pepa Kubeš na ranním nástupu rozdal medaile a diplomy za letošní rok. Kamil celkově obsadil druhé místo a tak dostal medaili. To samé se přihodilo Maxovi Vydrovi ale v žácích. Jenom Max na závodech nebyl. Přesto si myslím, že je to hodně dobrá motivace pro Maxe do budoucna.

Po předání všech medailí se začalo létat. Kamil se velmi snažil, takže hned od začátku udělal čtyři maxe a jeden let přes padesát vteřin. Pak přišel déšť a podmínky byly čím dál horší a lety kratší. Jedinému, komu to nevadilo byl Honza Kubeš a ten nakonec po velmi dobrém výkonu nalétal 505 vteřin. Kamil nakonec nalétal 483, což je skvělý výkon. Kamila to trochu mrzelo, protože se chtěl dostat opět přes pětset. Přesto pánové – klobouk dolů.

Když se podívám na další účastníky, tak Honza Kubeš mladší nalétal pěkných 312 sekund. V seniorech se příliš nedařilo Zdeňkovi Vrbovi, protože nalétal jen 380 s. No nemusí být každý den posvícení.

Létali se také historici, Franta Pop z Lipenců nalétal v kategorii ARC-A2 na jedničku, udělal tři maxima a tak zvítězil. V Retro létal Jirka Schieferdecker s Honzou Melikou a tak bylo pořadí, první Jirka a druhý Honza.

Výsledkovka zde:

Výsledky ke stažení zde:

Foto: Vladimír Valenta.

Jirka Hloušek