Jak vypadal Mikulášský hrnek

Vážení kolegové a příznivci klubu a webu,

trošku se zpožděním předkládám reportáž z létání v Dubí. Soutěž se konala v neděli 4.12.2022. Já s Jirkou jsme vyráželi do mírné mlhy a časovali jsme příjezd na 10 hodinu. Přesně na 10 jsme tam byli po pohodové jízdě mírnou mlhou. V tu dobu se začali sjíždět účastníci nejen z Ústí, Žatce či Karlových Varů. Samozřejmě zde byla účast místního LMK, tedy krom klanu Trtíkových se objevil Milan Nový odhaduji s vnučkami. Mimochodem Milan přišel pěšky, protože od vrátek do tělocvičny to měl asi 20 metrů.

V tréninku jsem odzkoušel házedla a vybral to nejlépe vhodné pro tuto halu. Mimochodem, hala má 8 metrů a je moc pěkná. Jirka udělal to samé, ale ten vzal první házedlo do ruky a měl vybráno. Já jich odzkoušel asi pět. Upřímně, stejně mi to bylo „houby platné“. Ale to teprve přijde. Jirka zapadl do kroužku Trtíků juniorů a já jsem se dal do řeči s Honzou Melikou a pak Milanem Novým. Ten vzpomínal na boj s ošklivou zhoubnou nemocí a pak na Radoslava Čížka.

Moje počínání v závodě nestojí za řeč. V tréninku jsem létal velmi dobré časy ale v samotném závodě přišla moje nemoc – trefoval jsem se do stropu. Nebyl jsem vůbec schopen se do hodu pořádně trefit. Tomu odpovídá můj výsledek. Jirka celkem v pohodě odházel své lety, dle mého mohl hodit o trošku lépe, ale třeba by pak kazil stejně jako já. Takže nebudu spekulovat. Myslím, že Jirka Tůma jako stálice našich hal si opět zaslouženě odnesl první místo. Druhý v seniorech byl Honza Čerepjuk a třetí Honza Melika. Já byl nakonec čtvrtý.

Na Jirkův úsměv nikdo nemá. Okouzlí každého….

Jenže když se podíváte do celkového pořadí, zjistíte, že celkově třetí byl Jirka junior, čtvrtý Olda Trtík junior a pak teprve Honza Melika. Takže Honza a já jsme opravdu díru do světa neudělali a naši junioři nás již přelétávají. Musíme si začít zvykat. Ostatně stačí si vzpomenout na výsledky MČR z loňska v Děčíně.

Ještě musím vzpomenout kategorii mladších žáků a žákyň. Tady zvítězil žatecký VAŠEK Jančík. Měl obrovskou radost a oznamoval mi, že je na prvních závodech, je první a ještě chodí do první třídy. Takže mu gratuluji!


Nadšení bylo velké, všichni ocenění závodníci získali hrnky a nějakou tu sladkost.

Kdybych to měl zhodnotit, pohodová soutěž ve skvělé hale.

Tak a ještě podívejte na tu celkovou ostudu, pardon, to celkové pořadí:

Výsledkovku můžete stahovat zde:

Těšíme se na další dubskou soutěž. Byla zde velmi dobrá atmosféra.

Jirka Hloušek