Jaké bylo Žehrovské házedlo 2022 – výsledky

Vážení a je to tady!

Pavel Bačina zpracoval oficiální výsledky naší soutěže Žehrovské házedlo. 9.10.2022 jsme odlétali poslední dvě kola a vyhlásili i celkového vítěze.

V týdnu předpovědní servery slibovali slušné počasí. To se nakonec i událo. Vál slabý variabl, v podstatě ideální pro létání volných modelů. Termika se sice poměrně rychle rozpadala, ale ti, co mají na termiku čuch, jí využili ke svým letům. Teplota byla příjemná a slunce začalo být poměrně nízko. Takže občas člověku svítilo hodně do očí. Dlouhé stíny pak podtrhli nostalgickou náladu, která alespoň pro mě vždy ukončuje naší soutěž. Prostě nádhera.

Bylo skvělé, že přijeli lounští kluci, tedy Honza Kubeš s juniorem  a Jirka Schífi, kluci Nečáskové a další. Roman Fousek přivedl vnuka, aby si to zkusil, jsou mu tuším tři nebo čtyři. Ze Zdic dojel Petr Hrubý, který dovezl svého vnuka Vojtu, a ze Slaného dojela A3 parta včele s Frantou Tichým. Největší účast byla tentokráte z Kladna. My žehrovičtí jsme se rozložili do všech věkových kategorií kromě A3. Radek Bačina byl jediný junior v soutěži. Honza Hruška se nezúčastnil, což je škoda.

Po nástupu jsme se všichni vrhli do házení abychom využili příznivé počasí. Zpočátku se příliš nedařilo, ale s přibývajícím časem se všichni rozlétali a nakonec byly i slušné výkony. Kamil Vydra se dostal přes čtyřista vteřin, nakonec já také a Jirka junior si připsal nejlepší výkon ve své házecí kariéře 434 s. Ještě zmíním, že ve 4. kole tři závodníci dosáhli stejného času, 355 s. Rozlet ale nebyl, protože nešlo o medailové místo.

Musím pochválit kluky z našeho kroužku. Adam Stůj jezdí na závody již celkem pravidelně a snaží se jak může. Ve všech kolech soutěže skončil druhý. Jeho bratr Lukáš se již nikterak neostýchal a házel obě soutěže, jak nejlépe dovedl. Také něco rozbil. Nevadí, v pondělí v kroužku to spravíme. Měl jsem pocit, že ho to velmi bavilo.

Musím vyzdvihnout práci časoměřičům, také Milovi Modrovi, bez nich by to nefungovalo.

Chtěl bych tady poděkovat Pavlovi Bačinovi a Veronice Bačinové za organizaci, výpočty výsledků, boj slunce versus obrazovka notebooku a psaní diplomů. Samozřejmě za medaile a poháry. Bylo to skvělé!

Závěrem, děkujeme obci Kamenné Žehrovice, díky jejich pomoci můžeme takové soutěže pořádat.

Jirka Hloušek

Rajská galerie Pavla Bačiny

Tak a výsledky, nejprve celkové pořadí po 4 kolech.

A zde je shrnutí jednotlivých kol