Jarní ostrovská hala

V sobotu 29.1.2021 ráno, jsme se s Jirkou juniorem nedočkavě vrhli do vozu a uháněli směr Karlovy Vary, respektive směrem k Ostrovu. Ostrovská hala sice není tak vysoká, lavičky z kovu mají ostré hrany, ale atmosféra a lidé je ta největší deviza této soutěže. Proto tam rádi jezdíme.

Opět jsme se potkali se snad nejdéle sloužícím náčelníkem leteckého klubu v republice, Karlem Klingorou, pak také s Milanem Šulcem a Jardou Bělohoubkem.

Nesmím zapomenout, na Honzu Procházku, autorem „pečeného véčka“, Honzu Meliku či Jirku Tůmu, Václava Dlouhého a jeho manželku a další. Jsem za to rád, protože létání v hale je nejen sportovní zápolení, ale i společenská událost.

Co ale nejvíce oceňuji na celém závodu jsou Karlovarské oplatky, které po soutěži dostane každý, kdo se závodu účastnil. Prostě to nejlepší nakonec. Ne, neberte mě vážně, ale když si oplatku dám ke kávě, tak si na kluky z KV a Ostrova vždy vzpomenu.

Na samotný závod jsme si připravili sadu Wron a také tři pečená véčka. Nikdy totiž nevíme, které z véček bude zrovna ve formě. Jirka zalétal svou nejoblíbenější wronu hned na začátku tréniku a pak již jen stopkami kontroloval, zda jsou časy konkurenceschopné. Já se lopotil s Wronou a hlavně se stylem hodu. Wrona sama o sobě létá skvěle ale já házím „pod psa“. To se pak potvrdilo při první sérii, kdy jsem se příliš nepředvedl. Ve druhé sérii jsem vzal na plac véčko co mi zbylo, dvě jsem zase jako vždy rozbil, protože jsem se trefil do zářivky. Dobře jsem udělal, a tak nakonec z toho bylo přes 91 vteřin a třetí místo.

Jirka házel celkem dobře, ale vždy něco chybělo. To, co chybělo jsme odstranili až po závodě. To tak bývá. Obsadil první místo ve starších žácích, více žáků jeho kategorie tentokrát nebylo. Celkově by obsadil páté místo mezi seniory, kdyby se tam započítal. To není špatné.

Ostatní létali také jako o život. Honza Procházka nás zkušeně všechny pobil.

Druhý Jirka Tůma zápasil se svým pátečním házením šipek (co by pro své ratolesti neudělal) a neposlušným modelem.

Za mnou na čtvrtém místě tentokrát skončil Honza Melika, loni jsem na něj prostě neměl.

Zde se můžete podívat na výsledky. Celkem to není za náš tandem špatné.

Výsledkovou listinu si můžete stáhnout zde:

Ostrov jsme zanechali za zadkem našeho auta a v mírném posněhávání jsme se pak řítili k domovu. Nálada dobrá, mě osobně nic nebolelo, jen Jirka si trochu stěžoval na namoženou ruku. Vymyslel si při čekání na výsledky takovou hru: vzal své dvě Wrony, které byly shodně seřízené a jednu vyhodil, než spadla na zem vyhodil tu druhou. Pak opět, než ta druhá spadla na zem vyhodil tu první, a tak dokola. Celkem desetkrát se mu to podařilo, než jednu hodil špatně a ta spadla na zem. Toto opakoval ještě několikrát.

Krásný závod, chlapci z Ostrova a Karlových Varů, děkujeme!

Jirka Hloušek sen.