Kamil a „jeho“ Rothenburg

32+24=536 Začnu příkladem, který hned na první pohled smysl nedává, ale je to správně 🙂

S pylony jsem začal před 15ti měsíci a účastnil se 9ti závodů než se dostavil u mě první úspěch 🙂

V roce 2021 jsem měl 32 a letos 24 soutěžních startů a mezi tím proběhlo 536 tréninkových letů než jsem dobil u německých sousedů v Rothenburgu 3.místo.

Největší zásluhu má na tom můj mechanik Sam Andrlík, který mě bezchybně naváděl na pylony. Já jsem se mu odvděčil tím, že v Rotenburgu jsem si „střihl“ svou první roli „mecha“, když jsem mu naoplátku mechanikoval. Díky mě „posekal“ 3x jedničku a zapsal tím pádem druhou 200s penalizaci, což ve výsledku znamená ,že už nemáte šanci se dostat na stupně vítězů !!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V sobotu proběhlo 5 soutěžních kol a neděle propršela, že už na pokračování závodu nedošlo 🙁

Ještě musím zmínit, že účast byla opravdu „nevelká“ protože předpověď počasí ukazovala, že měl propršet celý víkend, takže se nedostavila spousta pilotů jak z Evropy tak i náš kompetní národní team v podání T. Ciniburk H. Sedláček a J. Klein a o to jsem to měl snažší 🙂 Startéra dělal Honza Zelenka, který měl sebou velký teleobjektiv a moc mu děkuji za fota použité v tomto článku.

Ještě se vrátím k roli mechanika: není to vůbec žádná legrace. Všechno kolem vás letí tak rychle, že se začnete úplně ztrácet jak v počtu obletů, tak ve sledování světla na jedničce (na prvním pylonu). Musíte si neustále uvědomovat, že už svého pilota nemůžete nechat „posekat“ další pylon !

No a start je teda taky něco vám povím: hned při prvním soutěžním startu jsme měli jít nahoru druzí, ale já čekal, až odstartují Němci, kteří jak na potvoru měli technickou závadu. Tak jsem hned v úvodu vypustil eroplán o 3.sekundy déle, (startuje se na předem stanovený čas). Takže suma-sumárum 3.starty mě trvalo, než jsem to začal stíhat a konečně jsem přestal dělat „boty“ !!! Same promiň-polepším se !!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jinak výpravy do Rothenburgu se účastnili borci z Kardašovi Řečice v podání pilota Honzy Petra a jeho „mecha“ Lukáše Voseckého, kteří lítali hned dvě kategorie.  „Královskou“ F3D se zapůjčeným eroplánem od Jirky Mazaného – Novotného a F3T s modelem Nemesis který se rodí v jejich dílně 🙂 A to nejlepší nakonec byl Roman Pojer s F3D NoName2, kterého připravili nedělní „škrty“ díky počasí o zlato a bral nakonec druhé místo…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tento víkend 10-11.září se létá memoriál Ondry „DAGO“ Havelky na mělníce, kde jsou přihlášeny nejlepší teamy z Evropy ve 3.kategorii v podání 40.pilotů,tak vás srdečně zveme na adrenalinový zážitek 🙂

Kamil Vydra

Foto: Jan Zelenka