Kapr v luftě

Vážení kolegové a příznivci našeho webu. 1 června byl den dětí a mnozí, kdo má menší děti vyrazil na nějakou akci k této příležitosti. Náš Jirka junior byl ve stánku své školy s modelovým kolejištěm na akci Českých drah v Libni. Přímo v depu se konala akce, kde byly prezentovány různé drážní útvary, prostory depa a samozřejmě lokomotivy a vlaky, prostě mašinky.

Ale o to m jsem nechtěl psát.

Kamil vzal rodinu a jeli do Kardašovy Řečice na akci „Kapr v luftě“. Je to již klasická akce , kde se předvádějí modely různých kategorií pro veřejnost a také je to setkání modelářů. Loni tam zalétal například Tomáš Navrátil, náčelník klubu Praha 4 se svým Zerem. Jeho Zero je docela pořádný „macík“.

Ale zpět ke Kamilovi a hlavně Maxovi. Kamil ani nelétal, zato Max byl součástí programu a předváděl lety se svým Airtruckem. Předváděl, jak se létá mezi pylony. Mechanika mu dělal Roman Pojer. Max pak ještě zalétal jednu ukázku, zcela neplánovanou, tentokrát pod taktovkou Honzy Sedláčka, který Maxovi půjčil model Rookie a sám jej tahal modelem Step Two (větší bratr Step One, se kterým létáme v kroužku). Na konci produkce diváci vyhlašovali nejzajímavější ukázku. Max diváky zaujal, a tak dostal ještě odměnu v podobě stavebnice EPP modelu Rookie (nezaměňovat se stavebnicí od pana Hiesboka).

Počasí na akci bylo celkem v pohodě, na rozdíl od Kladna a tak se akce vydařila.

Kamil Vydra a Jirka Hloušek

Foto: Kamil Vydra