Květnový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi,

Duben je za námi a v podstatě krom toho, že jsme odložili jednu akci se toho moc neudálo. Když se dívám vpřed, tak vidím Memoriál Radoslava Čížka, který budeme pořádat pod hlavičkou SAM95 jako větroňářskou soutěž. Bude se konat v Drozdově. Asi trochu překvapení, ale na druhou stranu, spolupráce s LMK Drozdov se pěkně rozbíhá a byla by škoda jí nepodpořit právě touto akcí. Myslím, že změna formátu soutěži prospěje. Stejná věc, když se příliš opakuje, je pak jako stokrát ohřátá polévka a ta nikomu nechutná. Držte nám palce.

A nyní se vrátím k tomu, co jsme dělali. Opět jsme si odlétali kolo v korespondenční soutěži a polétali na letišti Dobrá. Létání je již v plném proudu a někteří z nás i něco postavili nového. Momentálně vidím dokončené VSky u Vládi Kostečky, viděl jsem i opravené stroje po loňských haváriích. Jedny nové Žehrovice2. Pak jsem zahlédl nové stroje u Gejzy u Matého, který se pustil do stavby mnoha letadel a již je dokončil. Třeba Luňáka 2. Momentálně staví RESku a E-Resku. Já jsem začal s vyklízením sklepní prostory a pokud mě nebudou trápit zuby (což momentálně dělají) tak budu pokračovat. Mám opravené zdi a nyní bych se měl pustit do malování. Jde to pomalu, ale nezadržitelně.

Podíval jsem se na Svaz modelářů a našel instrukci, jak organizovat venkovní závody po prvním uvolnění (rozvolnění?). Zde je instrukce:

Ve venkovním prostředí může na jednom sportovišti společně sportovat šest dvojic, tedy celkem 12 osob, a to bez ochrany dýchacích cest a při dodržování platných epidemiologických opatření. Těchto 12 osob musí mít k dispozici plochu o rozloze minimálně 180 m2, tj. 15 m2 na jednoho sportovce. Při splnění této podmínky může být na jedné velké venkovní ploše vytyčeno více sportovišť.

Testování sportovců v současnosti probíhá ve školách a na pracovištích, a tak nebude problém předložit negativní test.

Poznámka o negativních testech mě trochu zaskočila, protože ti, co jsou v důchodu, žádné testy z práce nemají, a ne všichni sportovci nad 70 jsou očkovaní, protože na ně nezbyl čas či vakcína. Já osobně si klidně zajedu do zaměstnání na test a poštěrchám se v nose.

Na našich stránkách bylo celkem živo, Pavel Bačina napsal článek o stavbě RESky Woody, já jsem nakousl létání s halovými házedly. Ještě budu připravovat jeden díl, ale momentálně nemám moc času. Doufám, že se to zlepší. Ještě jsem uvedl dva články, které byly zveřejněny na stránkách SAM95, a to byly odpovědi v anketě. Nejprve odpovídal Jirka Hruška a pak moje maličkost. Pak jsme uvedli videa z létání našeho nového člena Kamila Vydry. Pokud uděláte několik fotek z létání, rád je zveřejním na našich stránkách. Propagujeme sami sebe.

Co závěrem? Přeji vám krásné dny na létání, úspěchy při stavbě a doufám, že se uvidíme na Memoriálu v Drozdově, alespoň s některými.

Zdraví Jirka Hloušek