Květnový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi. Máme za sebou duben, který byl velice proměnlivý co se týká počasí. Co mě osobně hřeje u srdce bylo odlétané druhé kolo žehrovského házedla. Lepší počasí jsme si nemohli přát. Termoska naděloval opravdu celými hrstmi což se odrazilo na našich výkonech. Po třech letech se nám tedy povedlo odlétat jarní soutěže bez překládání do podzima.

V měsíci květnu nás čekají především historické soutěže a RESky, protože volná sezóna skončila. Hned 6. května Vláďa Kostečka pořádá Memoriál Františka Dvořáka. Ve stejném víkendu budou na Panenském Týnci naše první pylony. Slíbil jsem, že se zajedu podívat, vidět to všechno dle mého stojí za to. Když něco děláte poprvé, je to rozhodně výjimečné.

Během uplynulého období se nám přihlásili do klubu dva noví modeláři. Petr Malý, pylonář o kterém se ještě zmíním v jednom z článků a Antonín Mejtský, který se již zúčastnil našeho druhého kola Žehrovského házedla. Po klub je důležité mít v mužstvu lidi, kteří jsou aktivní a pracují pro klub a soutěží. Ostatně nyní je takových členů většina. Samozřejmě co se týká dětí to není úplně stoprocentní ale přihlížím k tomu, že někteří začali modely stavět před necelými dvěma lety a dva noví zájemci o modelařinu jsou v kroužku teprve od ledna. Mimochodem, celkem se jim daří osvojit si modelářské dovednosti.

Na našem webu tento měsíc vyjde poslední díl seriálu o Admirálech. Uvedu zde jednu z posledních RC konstrukcí, které Radoslav Čížek navrhl. Určitě se k jeho konstrukcím vrátíme. Co se týká archívu, nyní jsem nějakou dobu na něm nepracoval. Musel jsem si dát pauzu a věnovat se něčemu jinému. Například stavbě modelů, alespoň trochu. Současně jsem připravoval loga a diplomy pro Kamilovu soutěž, Memoriál Radoslava Čížka a MČR historiků. Také jejich posouvání atd..

S Pavlem Bačinou jsme zakoupili nové stopky. Ty staré již pomalu odcházely a tak nastal čas na jejich výměnu. Současně připravuji investici do vlajky. Asi si myslíte, že jsme se zbláznil. Není tomu tak. Protože v souladu se smlouvou s OÚ Kamenné Žehrovice jsme povinni propagovat i obec, bude to vlajka, kde bude nejen znak našeho klubu, ale i znak obce. Toto na našich závodech chybí. Takže propagace bude a mnohem lepší.

Vážení, končím dnešní pojednání o životě v klubu. Přeji vám krásné dny, lepší počasí a zdraví.

Jirka Hloušek