Květnový úvodník

Vážení kolegové,

Další měsíc letošní sezóny je z námi. Tento měsíc, co se týká volných modelů byl velmi podivný. Zima, k tomu vítr, který nám neumožnil odlétat naplánované dvoukolu naší soutěže Žehrovské házedlo. Takže za jaro nemáme odlétáno nic. To mě velmi mrzí a tak jsou na podzim naplánována dvě dvoukola. Snad nám počasí vyjde, ale je to čím dál větší loterie.  

Kamil Vydra má za sebou čerstvě první pylonářský závod v sezóně a to hned zahraniční. Byl o víkendu v Italské Modeně. Jak to celé dopadlo a jak to probíhalo, to vás budeme informovat v samostatném článku a tak nemá cenu to tady popisovat. Snad jen řeknu, že se Kamil rozhodně neztratil a ukázal, že patří do světové pylonářské špičky. A když už jsme u pylonů, tak prosím nezapomeňte, že o víkendu 11.5 a 12.5. jsme na Panenském Týnci a létáme Spring KŽ Pylons.

A to už se dostáváme k plánovaným akcím, kromě pylonářské soutěže ve stejném termínu pořádáme Memoriál Františka Dvořáka, pořádáme jej na letišti MK Lány. No a poslední soutěž, kde pod hlavičkou SAM95 Bohemia účinkujeme a také jí pořádáme, je Memoriál Radoslava Čížka. Ten bude na letišti Raná. Je to již 19. ročník. Doufám, že účast bude dobrá.

Kroužek pro mladé modeláře se blíží k letošnímu konci. Kluci a jedna dívka staví další modely, například Átrojky a gumáčky. Doufám, že to dokončí do konce školního roku. Máme poměrně velkou marodku, neustále někdo chybí. Krom toho jsme měli naplánované létání na Velké Dobré, jenže chlapci a dívka si nepřinesli dvakrát za sebou modely. Takže jsme opět skončili ve škole a lepili. Nejsem tomu rád, měli jsme připravený s Pavlem RC model a na trénink, potřebovali jsme také zalétat modely po opravě.

Co nás ještě čeká. Další závody historiků, například MS v Maďarsku či závody Resek. Doufám, že se počasí umoudří a my si v klidu zalétáme. Osobně musím dokončit nějaké modely, třeba házedla na podzimní sezónu, ale všechno mi jde jak psovi pastva. Doufám, že na webu pro vás připravím nějaké zajímavé informace.

Mějte se krásně

Jirka Hloušek