Letní Černošická hala – F1N

Vážení, máme za sebou Černošice. Kdo se pekl doma ve 38 stupních netuší, že i v takovém horku je možné létat. Na zimním stadionu v Černošicích chladila betonová deska. V hale při příchodu bylo krásných 18 stupňů a přes den teplota v hale dosahovala maximálně 25 stupňů. Venku byl pařák k pohledání, ale my jsme v klidu létali. Luxus jako u Arabů. Proč u Arabů, když pojedete do Dubaie a nebo třeba do Indie, výraz luxusu jsou chlazené taxíky, veřejné prostory a hotely na 18 stupňů.

Tak zpět k závodům. Na začátku to vypadalo, že nedorazí nikdo. Lumír Apeltauer, se kterým naše závody organizuji se mě ptal, kdo se přihlásil. Nejprve potvrdili Trtíci. Těm se ale rozbilo auto, takže vlastně nikdo. Těsně před závody to vypadlo, že přeci jenom někdo dorazí. Nakonec jsme se sešli v hojném počtu. Přijeli hoši od Ústí, tedy celá rodina Tůmovic , Jirka Mihulka, Honza Čerepjuk. Pepa Kubeš se svým pojízdným krámkem, nakonec i kluci z Moravy. Tonda a Pepa Žídkovi, Libor Sýkora a přivezli dva žáky. Vaška a Edu Svatoše. Za Prahu 4 přijel Adam Jeník a také Lounský Honza Melika. Ze Žehrovic jsme byli tři. Já a Jirka junior a náš nový člen Tonda Mejtský.  

Začnu ale z jiného soudku. Tonda Mejtský, Adam Jeník a jejich kamarád Michal Křepelka (skvělý maketář) jsou příznivci malých maket. Tedy Oříšci a Pistácie. Předváděli zde nádherné lety s těmito malými modely.

A nyní již jen o F1N. Černošickou soutěž před desátou zahájil Lumír Apeltauer. Jsme již sehraná parta a tak Černošičtí měřili a my jsme zapisovali do našeho noťase přímo do tabulek výsledky. Pomáhal i Honza Melika.

Soutěž nabrala rychle tempo a brzo jsme již věděli kdo po kom má jít na plac. Tůmovic klan se snažil jak mohl, ale Jirka Tůma starší se nemohl vejít do haly a takto s tím zápasil po celou dobu. Nezlepšilo se to ani při žehrovské soutěži. Premiantem byl z rodiny Jirka mladší, který se v černošické soutěži umístil na stupních vítězů. Pepa Žídek z Mokrých Lazců létal v Děčíně skvěle. I tady potvrdil, že má natrénováno a létal dlouhé časy kolem 40 vteřin. Jirka Mihulka potvrdil svůj vysoký standard. Prostě Jirka umí a již několik let patří mezi ty nejlepší.

Naše duo netrénovalo a bylo to vidět. V černošické soutěži jsem byl lepší než Jirka. Jirka se nedostal přes stovku. Nemohl se trefit do hodu a model nepřecházel stejně jako v Děčíně. Proč by to měl dělat když jsme od Děčína na to nešáhli.

Honza Melika měl s sebou dost modelů na to, aby alespoň jeden z nich naučil létat. Což se nakonec povedlo, ale rameno Honzovi moc neslouží a tak to nebyla žádná sláva. Snad to v zimě po rekonvalescenci bude lepší.

Tonda Mejtský létal poprvé za Žehrovice. Měl model, se kterým kdysi halovky létal. Váhou a rozpětím patřil asi tak do 30 metrů vysoké haly. Samozřejmě, nic nezlehčuji. Naopak jsem byl velmi rád, že Tonda létá a i když časy nebyly nejlepší srdnatě obě soutěže odlétal. Věřím, že se náš KŽ F1N Team rozroste.

Výsledky Černošické soutěže

Vítězi s ředitelem soutěže Lumírem Apeltauerem.

V místní restauraci měli skvělou polévku s játrovými knedlíčky, kachnu a králíka a také další chody. Po obědě, jsme se vrhli opět do soutěžení. V rámci žehrovské soutěže byla vidět i určitá únava soutěžících. Do soutěže již nezasáhl Tonda Žídek a Pepa Kubeš, který již svou misi splnil a odjel se naložit do bazénu.

Co se týká úspěšnosti, v podstatě první soutěž ukázala kdo je připraven a umí. Tak nějak se to opakovalo i odpoledne. Jenom  Jirka Tůma byl čím dál smutnější. Prostě to nebyl ten správný den a ta správná hala.

Pepa Žídek opět ukázal, že trénuje. Jenom ta ruka byla hodně unavená. Přesto jeho výkon byl velmi dobrý.

Jirka Mihulka létal jako o život, ale nenápadně se do formy dostal Honza Čerepjuk. Skvělý výkon i když to třeba v tréninku tak nevypadalo. První tři místa byly velice natěsno. Podívejte se do výsledkové listiny. Ostatně, to už bylo při první soutěži.

Z naší dvojce byl tentokrát lepší Jirka junior. Vyměnil stroj a přes poledne se s ním sžil. (To je divné slovo).  Začal házet o trochu výše a měl dobré přechody. Já jsem také vyměnil stroj a vypadalo to na lepší výsledek než v první soutěži. Házel jsem až pod strop, ale v závodě ty přechody. Zapomněl jsem to házet do zatáčky a tak jsem svou hřivnu doslova zahodil. Tonda Mejtský zalétal svůj standart, protože to jinak zalétat nešlo.

Nyní výsledky naší žehrovské soutěže.

Oficiální výsledkovka ke stažení zde.

S Lumírem Apeltauerem jsme se dohodli na tom, že příští rok uděláme dvousoutěž opět. Klape nám to dohromady skvěle. Modeláři na naší soutěž jezdí a jsou v hale spokojení. Speciálně, když venku je těch 38 a v hale je krásný chládek.

Jirka Hloušek

Foto: Jirka Hloušek