Listopadový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi,

Je listopad a my se podíváme co jsme dělali v říjnu. Měsíc říjen byl celkem na události bohatý. Odlétala se poslední kola Žehrovského házedla. Bylo nádherné počasí a myslím, že tento ročník se celkem povedl. Právě především tím počasím ale i celkem pěknými výkony. Někteří z nás mají již tři výsledky a mohou být tedy zapsáni do celorepublikového žebříčku. Upřímně, moc nás nebude. Ohledně 10. ročníku mi ještě zbývá vytvořit další záznam na náš web do části „Soutěže“.

Další velmi podařenou akcí byla výstava věnovaná Radoslavu Čížkovi. Myslím, že to byla skvělá propagace klubu, vzpomínka na Radouše a pro mnoho, kdo jej neznali, seznámení se touto osobností. Díky všem, kdo pomohli, přišli se podívat a zapůjčili modely. Nyní vracím zapůjčené modely a řeším co s tak rozsáhlým materiálem. Neměl by zapadnout.

Musím zmínit náš kroužek v Žehrovicích. Již se rozjel a máme za sebou 4 schůzky. Máme pět dětí a kluci již pilně staví. A nejen to, naši tři začátečníci již postavili své první házedlo a již jsme s nimi byli v Žehrovicích na hřišti, kde se svými stroji létali. Chystám k tomu nějakou reportáž. Doufám, že nadšení vydrží. Nyní již staví svůj druhý model a celkem to přibývá.

Kamil Vydra se nadchl pro házedla a rozhodl se, že si to vyzkouší. Momentálně dokončil své házedlo a čeká na příležitost jej vyzkoušet. Tak uvidíme. Mimochodem, jinak nezahálí a zkusil malý projekt hotlinera. Je tam ale hodně laborování a není tak spokojený jako se svými pyloňáky. Prostě to nelétá tak rychle 😊.

Náš web zaznamenal větší návštěvnost. Je to dané tím, že pan Pengl zveřejnil v časopise RC Revue článek o gumáčku Radoslava Čížka Čmeláček. Byl zde odkaz na výstavu a naše stránky. Mnoho lidí se tak seznámilo s dalšími konstrukcemi našeho „otce zakladatele“, což je velmi pozitivní.

Ještě k webu, do seznamu konstrukcí brzo přibudou dvě konstrukce Petra Parkose. Ten mi přinesl plánek A1 a Hívra, které překreslil Radoslav Čížek pro ročenku FAI. Pak ještě přidám A2 Pepíka Kubeše.

Covid je téma, které se k nám stále vrací a já sleduji přibývající počty nakažených. V listopadu začne halová sezóna a nevím, zda bude možné ji odlétat. Mimochodem, změnil jsem propozice na Silvestrovské létání v Doksích. Ještě je uveřejním na našem webu. Důvodem jsou provozní změny v hale. V původním termínu je hala zavřená.

Tolik k listopadu. Přeji stále ještě pěkné počasí, užívejte létání i stavby.

Jirka Hloušek