Memoriál Franty Dvořáka na Lánech

Původní memoriál Franty Dvořáka dostal tento rok nový kabát.

Otec myšlenky – Vláďa Kostečka se ze zdravotních důvodů vzdal organizace, a tak jsem vhozenou rukavici, jako poslední zvedl já.

Původní náplň memoriálu: kategorii electrorubberů , jsem rozšířil o kategorie čtyřstovek, elektro-větroňů do roku 50 a elektro-větroňů-retro.

Účast oproti minulým dvou ročníků se tak znásobila. Nutno podotknout, že motorizace větroňů láká stále více zájemců.

Také místo konání memoriálu bylo změněno, a díky Lánským modelářům jsme mohli létat na jejich perfektně upraveném letišti, kde se o přípravu postarali Vláďa Valenta a Franta Brož.

Po desáté začalo slunce rozpouštět oblačnost, nádherné počasí a termika lákala do výšin. To nám také v rozletu e-retro-větroňů předvedli pánové Josef Hejsek a Sláva Štorek.

 Za velkého povzbuzování, ale také drsných narážek:“proč tam jsou tak dlouho“ vydrželi své modely prohánět po obloze přes 40 minut! Kdyby se mezi sebou borci nedohodli o umístění, tak jsme asi čekali do tmy.

Díky tomu jsme mohli pokračovat ve slavnostním ceremoniálu – vyhlášení výsledků. Pivovar STAROKLADNO se postaral o ceny a lahvinka dobrého moku se dostala na všechny.

.

Výsledky ke stažení zde:

  Mám splněno. Ještě si před odjezdem zalétám, když je tak krásně. Balím věci a opouštím Lánské letiště. Zanechávám po sobě opuštěnou ředitelskou židli. Je volná pro příští ročník. Pro příštího ředitele.

   Na závěr děkuji Vám, kteří jste přijeli. Také Vám, co jste pomohli například s měřením.

Zdraví Roman Fousek

Foto: Vláďa Valenta

Odkaz na jeho rajskou galerii

2024.05.11. MEMORIÁL FRANTY DVOŘÁKA – vladVALENTA – album na Rajčeti (idnes.cz)