Mistrovství republiky v hale 2022

Jaký byl víkend 16 – 17.7.2022?

Kdo byl v Černošicích to všechno viděl, kdo tam nebyl, musí si vystačit s naším povídáním, s výsledky a obrázky. I video bude, pokud se pochlapím.

Takže, v sobotu 16.7.2022 jsme v podstatě v plánovaném čase otevřeli soutěž. Létala se první halová kategorie F1N, čili halová házedla. Již v tréniku bylo jasné, komu to létá a komu ne. Například moje maličkost musela použít model, který dobře klouže ale já jej nedokážu vyhodit do správné výšky. Jirka junior se potýkal s volbou správného stroje, s kvalitou hodu, no se vším. Má se více trénovat a méně rozbíjet. Jirka Tůma bojoval s výškou haly a Olda Trtík s Pavlínou zase s pevností Wron. No každý měl to své.

Ještě řeknu, že jsme ráno musel vyzvednout Jirku Schieferdeckera v Žatci, protože mu nic nejelo. Tak jsme se ten den docela najezdil.

Závod byl velmi napínavý ale od začátku bylo vidět, že nejlépe to jde Dušanovi Garbovi a také Pepovi Žídkovi. No a další do fronty se řadil Jirka Mihulka. Všimli jste si kolik bylo v závodním poli Jirků?

V poslední sérii hodů se ale rozhodlo. Takže Dušan Garba zvítězil zcela zaslouženě. Druhý byl Pepík Žídek a třetí po boji s halou, sám se sebou a Jirkou Mihulkou byl Jirka Tůma.

 Juniorskou kategorii jsme nevyhlašovali. Důvodem byla účast jediného juniora, a to Jirky Hlouška mladšího. Ten létal a ještě obsluhoval naše výpočetní středisko. Dostal diplom za účast 🙂

Ještě musím zmínit, že technika pracovala jak mohla, promítali jsme výsledky na plátno a ukazovali i průběžné pořadí. Časoměřiči byli rodinný tandem Lumír a Robert Apeltauerovi.

Odpoledne jsme ještě zvládli Žehrovickou házedlářskou soutěž. Pořadí bylo velmi podobné, ale byla vidět na jedné straně únava a na druhé straně již vyladěnější modely. O ní pak v samostatném článečku.

Neděle byla určena „gumičkářům“, „bidelníkům“, no zkrátka kategoriím A6 a P3. Během závodu nás navštívil Mirek Rohlena, který přes svůj věk se velmi zajímá o gumičkářské dění.

V neděli jsem techniku ovládal já, Jirka junior spěchal ráno na akci do Lužné. Jako časoměřiči se osvědčili Lumír Apeltauer a Pepa Kubeš, který byl členem jury.

Pánové tedy rozbalili své krabice, nainstalovali stolky, židle a navijáky.

Někteří dokonce během tréninku postavili celý model, což předvedl Lukáš Vosecký. Ne neberte mě vážně, ale nějaká oprava modelu tam opravdu byla.

Jako nevětší problém se v hale ukázal strop a nainstalovaná nová světla, která v hale před dvěma lety nebyla. Bylo to znát na časech, kdy modely skončily zaseknuté někde v drátech či v nosnících haly. Bohužel tady se projevila nečekaná nutnost, „bidlovat“ po dobu alespoň 3 minut, tedy správně „stírovat“ a usměrňovat model, který neustále stoupal. Ve chvíli, kdy se model ustálil v horizontálním letu, tato nutnost odpadla. Takže kdo předpokládal, že závody kategorií A6 a P3 jsou nuda, tak se velice mýlil.

Soutěž jsme létali na kola abychom zajistili co nejvíce shodné podmínky pro všechny závodníky. Teplota v hale díky naakumulované zimě v betonové desce kluziště zajistila stálé teplotní podmínky. Venku bylo vedro, ale v hale bylo maximálně 19 stupňů. Nakonec v kategorii P3 se rozhodovalo v posledním kole.

Jak to celé dopadlo?

V kategorii A6 zvítězil Dušan Garba, druhý byl Pepík Žídek a třetí Lukáš Vosecký.

V kategorii P3 zvítězil Pepík Žídek, druhý byl Zdeněk Cinert a třetí Libor Sýkora.

Zde jsou oficiální výsledky ke stažení

Závěrem chci poděkovat Lumírovi Apeltauerovi za ředitelování, pomoc při přípravě, pořádání a zajištění haly. Pak bych chtěl poděkovat Robertovi Apeltauerovi, Jirkovi Hlouškovi junioru, Pepíkovi Kubešovi za měření a technické zajištění závodu. Dále chci poděkovat Lukáši Voseckému za sponzorský dar v podobě cen. Musím zmínit obec Kamenné Žehrovice za finanční pomoc, obec Černošice. Také klub LMK Kamenné Žehrovice, konkrétně Pavel Bačina za přípravu žehrovských diplomů.

Ještě musím poděkovat všem, kdo jste se zúčastnili, protože si s vámi zalétat a popovídat bylo skvělé.

Za realizační team Jirka Hloušek