Mlha a Panenský Týnec – oficiální výsledky

Máme za sebou říjnový Panenčák. Tedy 3. a 4. kolo Ligy Panenský Týnec.

Liga Panenský Týnec je pořádána stejně jako naše Žehrovské házedlo na několik kol. Loňský listopadový závod byl zahrnut do letošního seriálu, tedy 1. kolo v loňském roce a 4 kola v letošním roce. Kamil Vydra letos odházel tři kola, chyběl mu tedy ten závod loňský a jeden letošní.

V sobotu 22.10.2022 byl na soutěži jediný odhodlaný žehrovský házeč házedel, Kamil Vydra. Panenský Týnec, respektive letiště se halilo do mlhy a všichni účastníci očekávali, kdy se mlha rozplyne. Stalo se tak až v 11 hodin. Pak tedy vypukla soutěž. Den byl slunečný a tak se celkem dařilo. Kamil v sobotním závodě nalétal 401 vteřin a byl první. Celkem v kategorii házedel létali 4 soutěžící.

Výsledky kola jsou zde:

V neděli na Panenčák zajel opět Kamil. Ale z Kladna jsme vyrazili i my, tedy Jiří Hloušek senior i junior. Potřebovali jsme ještě nějaký slušný výkon do žebříčku. Předpověď slibovala vítr do 1 metru a celkem teplo. Po celou cestu jsme proráželi mlhu a na letišti to nebylo o moc lepší. Pepa Kubeš rozhodl, že soutěž otevře až po tom, co se mlha rozplyne. Jenže v 11 to nebylo o moc lepší. Nakonec byla otevřena kategorie házedel a vystřelovadel, později pak další. Mlha se za celý den nerozplynula (držela se několik dní, ještě ve středu tam byla, když jsme projížděl kolem).

Začali jsme házet, mokro smáčelo naše házedla ale celkem to nosilo. Nakonec jsme úkol splnili. Já s Jirkou máme třetí slušný výsledek do žebříčku. Já jsem nalétal 441 s., Jirka junior 356 s. a Kamil Vydra, který dolétával po nás, udělal 434 vteřin. Což není na první sezónu špatné. Termika po jedné hodině již skončila, kdo nelétal mezi 11 a 13 hodinou, ten pak neměl šanci na lepší výkon. Nejlepší výkony toho dne zalétal Tomáš Tykal a Zdeněk Vrba. Ti jsou již trochu jiná liga. Jejich kompozitová házedla fungují velmi dobře. Je to zážitek se na ně dívat. Při neúčasti Jirky Schífiho jsem nakonec měl třetí nejlepší čas.

Výsledky nedělního kola

V celkových výsledcích je Kamil Vydra na druhém místě. Což je skvělé, protože do pořadí se započetl i závod z listopadu 2021, kde Kamil nelétal.

A ještě několik fotografií. Mlha všude a opravdu letadla nebyla vidět.

Někteří závodníci si zpestřili čekání poletováním svých modelů

Někdo klábosil, jako Pepa Kubeš

Nebo třeba Franta Tichý s Milanem Novým

Někdo zašel k Trtíkovům na kafe či buřta

Honza Vrba sbíral fialové houby

Nakonec se k našemu KŽ koutku přidal i Venca Dlouhý

A paní Dlouhá, která po odlétání vystřelovadel hlídala modely a měřila. Kamil měl letadlo schované v bundě a to pruhované je moje 😊

Vládla celkem pohoda a naše družstvo si celkem dobře zalétalo, i když Kamil se tentokrát nemohl trefit do hodu. Uvidíme co příště.

Jirka Hloušek