Modelářský Silvestr 2023

Na konci roku 2023 jsme se naposledy sešli v hale a odlétali naší tradiční Silvestrovskou soutěž v kategorii F1N.

Jak každý ví, tradici založil Pepa Kubeš a my jsme soutěž převzali. Pepík ale na soutěž nezanevřel a naopak sám se jí aktivně účastní, létá, propaguje a sponzoruje. Tak tomu bylo i letos.

Halu jsme otevřeli o půl deváté a úplně první v ní byl Václav Dlouhý s manželkou Alenou a Karlem Klingorou. Václavův brzký budíček se letos vyplatil a letos kromě Jirky Šífiho, se mu výkonnostně nikdo nevyrovnal. Václav létal soustředěně velmi podobné časy, co let, to let jak přes kopírák. Kromě toho Václav byl letos z jedním velkých sponzorů cen v akci a tak kromě Pepy Kubeše, mu musím jako sponzorovi poděkovat. Také musím poděkovat za cukroví paní Aleně Dlouhé. Zmizelo opravdu rychle.

Karel Klingora tentokráte házel pravou rukou

Ale vraťme se ještě ke statistikám. Soutěžících bylo 31. Z toho jeden předškolák, 4 mladší žáci, tři starší žáci, dva junioři, čtyři ženy a 17 seniorů. Upřímně, letos jsem se trochu bál, že účast bude slabší, ale rozhodně nebyla. Je vidět, že tato forma setkání modelářů má své opodstatnění. Modeláři se chtějí setkávat a odlétat si pohodovou soutěž. Užít si a vyzkoušet si kategorii, kterou normálně nelétají.

Pojďme se podívat, kdo se tedy objevil. Jarda Tauer s rodinou, přivezl vítězku ženské kategorie Lenku Tyrovou. Jarda nelétal špatně, ale na stupně vítězů nedosáhl.

Honza Melika se opět zlepšuje, model létá skvěle, jen je potřeba ještě doladit techniku hodu. Ale v poslední sérii se mu celkem dařilo.

Trtíkovi přijeli také a Olda Trtík mladší s přehledem zvítězil v kategorii starších žáků. Byl vlastně nejlepší z juniorů a žáků.

Přijel Vítek Privara s kolegou Jardou Kaňkou z Děčína. Tedy Vítek jel z Varnsdorfu, klobouk dolů, a ještě stačil vyhrál tombolu a tak kromě třetího místa měl i druhý zářez na pažbě tento den.

Krátce po půl desáté se objevil Karel Caska se Zdeňkem Vrbou. Naše házedlářské duo se vždy na konci roku stanou halovými specialisty.

O Pepovi Kubešovi jsme již psal, ale moc mě potěšilo, že se objevil i Honza Kubeš se svým maličkým kluzákem, který fantasticky přecházel. Hody byly jeden jak druhý. V tom je síla každého správného závodníka.

Nesmím zapomenout na Jaromíra Hoblíka z Rakovníka, byl sice poslední a dostal dietní cenu útěchy (bryndzové sušenky), ale kromě toho nám tam předvedl hned několik létajících aparátů včetně halového upoutance. I když po produkci šel model na opravu, bylo to rozhodně zajímavé, především pro mládež.

Co se týká žehrovské účasti začnu mou osobou. Nelétal jsem, protože mám problémy s krční páteří. Ale alespoň jsme si hodil. Ale výkon kolem 25 vteřin nebyl nic moc a za problémy s krkem to nestojí.

Jirka Junior neházel špatně, ale také ne moc dobře. Letos má za sebou velmi dobrou sezónu a tak na Silvestra nemusí být ve 100% formě 😊

Tonda Mejtský se zlepšuje a určitě bude létat ještě lepší časy než nyní nalétal. Jenom jsem neudělal Tondovu fotku za celou soutěž 🙁 . Štěpán Bačina v mladších žácích létal pěkně a evidetně jej to bavilo. Skončil nakonec první.

Jako první závod v hale si odbyl Martin Ding z našeho kroužku. Stále se zlepšoval a nakonec byl třetí. Byl jsem rád, že přišel a uspěl. Bude ho to motivovat i do budoucna.

Vláďa Kostečka přivedl Vojtu a Honzíka Roháče a také přijela Tereza Kostečková. Vojta odlétal jen dvě kola, protože mu bylo špatně. Nevadí, příště se snad žaludek nebude zlobit a odlétá celou soutěž. Všichni skončili na stupních vítězů, Vojta byl čtvrtý.

Ještě zmíním Kamila Vydru, který přišel měřit a Pavla Bačinu, který připravil diplomy a byl nápomocen. Také Jirka junior se postaral o registraci soutěžících a výběr startovného. Míla Modr z kladenského klubu nám pomohl s měřením, což je skvělé, klubová spolupráce funguje, jak má.

Mimochodem, Kamilovi jsme půjčil halovku, aby si hodil. Než jsem se otočil, přinesl mi zpět trosky s tím, že to hod nevydrželo. Kamil prostě potřebuje dubové éro, aby to jeho hod přežilo.

Po soutěži jsme tedy vyhlásili vítěze. Během vyhlášení Jarda Tauer vždy pochoval vítěze na svém klíně. Myslím si, že to byla záminka, aby si užil vítěznou atmosféru, když už nic nevyhrál. Musím ale říci – byl skvělý. Uvidíte na fotkách vítězů.

Celkové výsledky

Předškoláci

Mladší žáci

Starší žáci

Junioři

Ženy

Senioři

Výsledky ke stažení zde:

Vyhlášení jsme zakončili tradiční tombolou a pak jsme se již rozjeli do svých domovů.

Honza Melika byl jeden z vítězů tomboly

Vítek Privara byl Jardou Tauerem také pochován

Když jsme s Jirkou balili naše fidlátka, říkal jsem si, že pořádat takovou akci je radost. Když vidíte úsměvy a spokojenost modelářů, kteří přijeli, cítíte, že to co děláte je určité poslání.

Jirka Hloušek

Foto: Jiří Hloušek a Pavel Bačina

Rajská galerie Pavla Bačiny

https://www.rajce.idnes.cz/pbacina/album/modelarsky-silvestr-f1n-30-12-2023

Rajská galerie Jirky Hlouška

https://rajce.net/jhmodel/album/modelarsky-silvestr