Naše výkony v roce 2023

Vážení, již jsem to uváděl na naší výroční schůzi, ale rád to uvedu ještě jednou.

Do svazových závodních aktivit se zapojilo celkem 19 členů klubu. Samozřejmě existují i kategorie nesvazové, tedy SAM, a zde létalo, pokud to dobře počítám 8 členů.

Co se týká našich výkonů. Mám tady již výsledky za kategorii F3L.

Junioři – Štěpán Bačina je v žebříčku 6 a Maruška Bačinová 10.

 V seniorech je v žebříčku nejvýše Radek Bačina na třetím místě, Gejza Mate je 28 a Pavel Bačina, který již také létá byl 31.

V kategorii F5L létal Radek Bačina a skončil na 9. místě a Gejza Mate 20.

Pojďme se podívat na výkony v házedlech. Opět je to kategorie s naší nejvyšší účastí. Celkem nás létalo 5 seniorů. Do žebříčku se dostali tři, Kamil Vydra. Jiří Hloušek starší a Antonín Mejtský.

V juniorech byl jen jeden modelář, Jirka Hloušek junior. Ten se do žebříčku dostal s přehledem.

Ve starších žácích létalo celkem pět modelářů. Do žebříčku budou zapsáni dva Adam Stůj a Luděk Wimmer.

V mladších žácích létalo 5  modelářů. Do žebříčku zapíšeme 4. Jsou to jmenovitě Štěpán Bačina, Lukáš Dokoupil, Martin Ding, Max Vydra. Což je asi nejvíce za poslední dobu.

V F1N jsme létali 3 senioři a dva junioři.

Zatím se do žebříčku dostává v seniorech Jiří Hloušek starší a Tonda Mejtský a v juniorech Jan Hruška a Jiří Hloušek mladší.

Ještě k našim úspěchům. Štěpán Bačina je přeborník republiky v házedlech v kategorii Mladších Žáků. Radek Bačina je vícemistr republiky v F3L, Kamil Vydra je vícemistr republiky v kategorii F3E a dvanáctý z Mistrovství světa. Třetí z mezinárodních závodů v Kataru. Kromě toho vyhrál celkově Světový pohár vypsaný FAI.

Honza Hruška je první z Mistrovství republiky v hale v kategorii F1N junioři, Jirka Hloušek mladší byl na stejném Mčr druhý. Roman Fousek je Mistr Evropy v historických větroních ARC a třetí v Electrorubberu.

Všem bych rád tady pogratuloval k jejich sportovním úspěchům.

Jirka Hloušek