Návštěva Dubského Mikuláše

Halová sezóna je v plném proudu, a tak náš tandem Jirka Hloušek junior a Jirka Hloušek senior jezdí na vybrané soutěže. V pátek 1.12. začalo sněžit a v sobotu to nebylo lepší. V Kladně, nebo, chcete-li na Kladně se chumelilo a město se rozhodlo, že letos bude šetřit, a tak se ze silnic neodklízel sníh. Přeci to musí na jaře roztát. V sobotu večer jsem psal Oldovi Trtíkovi, že je tady Boží dopuštění, a nepřijedeme. Fakt se mi nechtělo více jak hodinu jet napnutý jak struna a vesele se klouzat krajinou. To už nedělám ani na lyžích.

Cestou na Schollerku….

Jenže ráno bylo slunko a naše ulice byla posolená. Tak jsme se zabalili a vyrazili. No, takto vypadala jen naše ulice, jako zázrakem tam sůl způsobila to, že sníh změnil skupenství a odtekl do kanálu. Jinde tomu tak nebylo. Ale když už jsme jeli, tak tu byla malá naděje, že třeba nějaký ten hlavní tah bude odklizený.

Ano byla až silnice první třídy, tedy část D7. No a pak už to od Slaného šlo. Takže jsme překvapili Oldu v hale Rudolfka, protože si přečetl náš sobotní e-mail.

V hale již někteří trénovali, především kluci od Ústí, tedy Jirka a Jirka Tůmové, Honza Čerepjuk, také kluci z Karlových Varů, Venca Dlouhý s manželkou a Karel Klingora. Nesmím zapomenout na Zdeňka Barsu,  Honzu Meliku a celou rodinu Trtíků včetně Pavlíny, která mělo skvělou formu a také skvělou buchtu k ochutnání. A kde je Jirka Mihulka? Ten přijel vlastně s námi, od Krupky jsem mu rozrážel vzduch, a tak šetřil pohonné hmoty. Ještě bych málem zapomněl na Vítka Prívaru, který dorazil z Vansdorfu (i když je Děčínský). Dojel s dobrou náladou a třemi modely, které použil v závodě.

V tréninku bylo vidět, že v této skvělé hale již na kompozit nemáme, ale vypadalo to, že se určitě dostaneme přes devadesát sekund. Jenže v závodě to bylo opět jinak. V poslední době jsme trochu více, či méně z formy. Je to především o hlavě. To ukazoval Jirka junior. Ale pojďme alespoň krátce k ostatním.

Hala svou výškou se řadí k těm vyšším, když vezmu, že první je Děčín, druhé jsou Černošice a třetí je hala Rudolfka v Dubí. Od začátku se blýskli oba Tůmové, pak Jirka Mihulka, který se pokoušel přelétat Jirku Tůmu staršího a ani Honza Čerepjuk na tom nebyl špatně. Má pěkný nový model, se kterým již zvítězil v Ostrově.

Mě se podařilo hodit s Wronou přes třicet sekund, další dva hody v první sérii již dobré nebyly. Jirka v podstatě nehodil nic. Buď to byl strop, nebo vyloženě pokažený hod. Přitom modely létaly v této hale v tréninku přes třicet vteřin. Trtíkovi házeli podařené hody a Pavlína Jandlová se dostávala do lepší a lepší formy. To bylo vidět na časech, kdy v poslední sérii létala těsně pod třicet vteřin.

Do druhé série jsem vyměnil Wronu za pečené véčku. Ale musel jsem po prvním hodu utáhnout kruhy, a tak jsem udělal jenom dva dvaceti osmi vteřinové hody. Ve třetí sérii jsem první hod neprovedl optimálně. Teprve druhým jsme se trefil a zaletěl 32,7 vteřin. Poslední hod jsem opět pokazil. Přesto, jsem se dostal přes devadesát vteřin. Bylo z toho páté místo za 92,2. Jirka junior měnil Wrony ale v podstatě, kdyby jen klouzal z ruky, naletěl by asi více, Povedl se jen jediný hod. Prostě to nebyl ten správný den. Byl poslední, alias třetí v juniorech ale s výkonem 59.

Jirka Tůma starší ale svůj den měl A druhý, kdo měl den byl Jirka Mihulka. Snažil opravdu hodně, aby prvně jmenovaného Jirku dohonil a předhonil. Leč štěstí stálo na straně prvně jmenovaného Jirky. Honza Melika konečně zalétal své úplně nové Pečené véčko. Jenom mu s tím „novým“ ramenem zatím nejde tak pěkně házet jako dříve. Ale myslím si, že to bude mít stoupající tendenci. Po závodech již letěl docela pěkně.

Jak to tedy celé dopadlo?

V juniorech zvítězil Luboš Trtík před Oldou Trtíkem a naším Jirkou juniorem.

V dospělácích zvítězil Jirka Tůma před Jirkou Mihulkou a Jirkou Tůmou juniorem. Takže tři Jirkové na stupních vítězů.

Celkové výsledky stahujte zde:

Před halou celý den sněžilo, ale i tak stačilo jen smést sníh z auta a jelo se. Silnice čisté až do okresu Kladno. Pak jsme se již prodírali vyjetými kolejemi k domovu.

Uvidíme, jak se bude dařit v Děčíně

Jirka Hloušek

Foto Jirka Hloušek