Neděle na letišti

My chlapci, co spolu chodíme se domluvili na nedělním pokračování Korespondenční soutěže historických větroňů. Sešli jsme se na Dobré v neděli 11.4.2021 v devět ráno. Vítr foukal podél plochy letiště, který časem zesiloval a my rozbalili gumicuky.

Modelářů spousty, jen někteří se zastavili jen na kus řeči, jako třeba Vláďa Horák a Jirka Bělohlávek. Soutěž létal Jirka Hruška, tentokrát bez Honzy, Roman Fousek, Zdeněk Pucholt, Pepa Kubeš a moje maličkost s Jirkou juniorem. Vytáhli jsme jak A2 tak ARC, takže nakonec těch startů bylo hodně. K nám se přidal ještě Michal Kohutič s Diamantem a kluci z Litoměřic se svými RESkami KIWI, kteří poctivě trénují na soutěž.

Moje maličkost letěla poprvé ARC s Žehrovicemi 2, které jsem se snažil zalétat, ale kromě jednoho flateru jsem neukázal nic. Přesto model vzbudil zájem kolegů a byl pečlivě zkoumán.

Celkem to odsýpalo, jen provoz na letišti časem houstl. Savazarmovci nejprve vytáhli motorové mašiny, pak se přidali plachtaři s Blaníkem a nakonec se objevili děti s draky. To už bylo na nás moc a tak jsme se rozjeli domů na oběd.

Podívejte se na fotky Michala Kohutiče.

Jirka Hloušek