Nedělní dobré ráno na Dobré

Jak už jsem psal, byli jsme v pátek večer zalétávat naše stroje. V neděli ráno, jsme měli chuť pokračovat, a i když to vypadalo na větší vítr, nevydrželi jsme to a vyrazili na letiště.

Tentokrát se k nám přidal Roman Fousek. My jsme měli s sebou Čápa a Saturna. Nebudu popisovat co dělal Jirka a Čáp, to nemá cenu. Prostě byl nejvýš, létal nejdéle atd…

Můj Saturn se ve větru choval docela stabilně, myslím si, že je to na dobré cestě, aby nabral tu správnou formu. Začal jsem být celkem spokojený s tím, že ještě potřebuje ladit model ve větru tak do dvou metrů. To dnes nebylo, rozfoukalo se tak kolem půl desáté, viděl jsem to tak na čtyři metry. Takže jsme si několikrát skočili do silnějšího větru z cvičných důvodů a pak jsme skončili.

Roman s sebou přivezl Berušku, tedy SunBug od Roye Yeabslyho. Beruška vlaje na gumicuku majestátně, vypadá jako něco mezi kondorem a vzducholodí. Profil je spíše do mírnějšího větru než do toho, co momentálně foukalo. Přesto se model choval poslušně a Roman s ním majestátně působil v oblacích.

Doufám, že ke konci týdne bude foukat méně, takže budeme opět moci ladit létat dále.

Tak zase příště

Jirka Hloušek