Ostrovská jarní 2024

Vážení, moje reportáž trošku čekala v koutě. Důvodem bylo moje pracovní vytížení a také řešení dalších věcí kolem klubu. Ale už jsem to pořešil a nyní vás tedy mohu zpravit o tom, jaké to bylo v Ostrově.

Do Ostrova jsem se jako vždy těšil, především na to, že si „pokecám“ s kolegy a také na bábovku od Karla Klingory a na lázeňské oplatky. Týden před odjezdem bylo jasné, že tam pojedu já s Jirkou Juniorem. Jenže nakonec jsme jel sám, protože Jirka měl nějakou akci se školou a Českými drahami, takže dal přednost mašinkám.

Ráno jsem vyrazil, aniž bych si uvědomil, jak je Karlovarka rozkopaná, protože se zde staví dálnice. Neustále někdo zdržoval, například náklaďáky s hlínou. Stejně to vypadá v Kdně, kde nyní staví rychlodráhu a bourají historické budovy ve jménu moderní čekárny. Mimochodem, nová staniční budova bude vypadat jako čekárna tramvaje, nebo výstup z metra. Přes všecha protivenství jsem dorazil včas.

Modely jsem měl v podstatě ihned zalétané a jenom jsem ladil výhoz přesně mezi konstrukci. Vybraný model létal skvěle, hody vycházel perfektně. Viz dvě fotky, kde vidíte, jak přesně model chodil pod těmi zářivkami. Model je těsně pod konstrukcí.

V prvním kole jsem nalétal dva zcela stejné časy 29.3 a vypadalo to velmi dobře. Jenže ve druhém kole jsem hned trefil zářivku, model spadl na výškovku a bylo po parádě. Ve třetím kole jsem to dorazil tím, že jsem si vzal do ruky nezalétaný model a místo toho, abych jej vyměnil, tak jsme to dvakrát zkusil. No pak mi to došlo a opět jsme vzal sice jiný ale opět nezalétaný model, jak jsem byl nervózní. Takže výsledných 86 vteřin není na to, bych se s tím chlubil.

Tak pojďme dál. Na soutěži chyběli někteří borci, například Jirkové Šífi, Mikulka či Tůma a další. Nevadí, i tak jsme se zde potkali s Honzou Melikou a Honzou Procházkou, který sice říkal, že neví jak mu to poletí, ale nakonec zvitězil, protože mu to letělo jako vždy.

Pánové z MK Ostrov měli nová trička, která sice vypadají stejně jako ta stará, ale jsou krásná a neopraná. Tričko předvádí profesionální model Karel Klingora.

Po tréninku byl nástup a pak jsme již zahájili soutěž.

Jak jsme již zmiňoval, Honza Procházka létal skvěle již od prvního kola. Další, kdo létal dobře byl Honza Čerepjuk. Využíval klidu a toho, že mu do toho Jirka Tůma „nekecá“. A tak nakonec skončil druhý.

Na třetí místo se dostal Milan Šucl, měl nové tričko, občas svačil a létal lépe než já.

Očekával jsem, že Vašek Dlouhý zalétá velmi podobně jako na Silvestra. Tam se mu velmi dařilo s Wronou. Ale nakonec to v tu sobotu nebylo úplně ono.

Děti z místních kroužků pak doplňovali závodní pole a snažily se létat jak nejlépe mohly. Mrzelo mě, že do Ostrova z našich dětí nikdo nejel.

Nakonec musím zmínit legendární bábovku s rumovou příchutí. Abych jenom neplácal, tak jsem jí nafotil, aby byl důkaz, že opravdu existuje. Tedy existuje asi tak do poloviny závodu. Pak z nějakého divného důvodu vždycky zmizí.

Ten okousaný kousek v levém dolním rohu je můj…

A nyní ty výsledky.

Výsledky ke stažení

Co závěrem? Krásná soutěž, za kterou děkuji kolegům z Ostrova a Karlových Varů. Děkuji za oplatky, mám co ke kávě. A já doufám, že nás jako účastníků bude na podzim z našeho klubu více, než nás bylo nyní na jaře.

Jirka Hloušek

Foto: Jarda Bělohoubek a Jirka Hloušek

Rajská galerie z fotkami ze závodu https://www.rajce.idnes.cz/jhmodel/album/f1n-lazenska-jarni-24-2-2024