Poslední letošní Panenský Týnec s mlhou

V sobotu 12.11.2022 jsme se vydali, tedy já, Jirka junior a Kamil Vydra na poslední letošní soutěž na Panenském Týnci. Byli jsme přesvědčeni, že po minulých poměrně slibných výsledcích na poslední soutěži venku uděláme pořádný výsledek.

A zase, stejně jako minule nás potkala mlha. Doufali jsme, že se mlha rozplyne. Já s Jirkou juniorem jsem byl přesvědčený, že odlétáme stůj co stůj, protože Jirka měl odpoledne akci ve škole a tak jsme se nemohli příliš zdržovat. Kamil byl ve větší pohodě, v mezičase postavil nové stroje a byl připraven získat mety nejvyšší.

Při čekání na lepší viditelnost se mimo jiné objevil Jirka Schieferdecker, který přivezl pořádné dělo. 4 metrového celokompozita Asperátuse a toho zde předvedl. Čtyři metry jsou čtyři metry a opravdu ten stroj klouže nádherně.

Soutěž začala slavnostním nástupem a vyhodnocením letošních 4 kol + listopadového kola z loňského roku. Kamil v házedlech obsadil celkově druhé místo.

Přemluvil jsem Pepu Kubeše, aby se na mlhu neohlížel a kategorii házedel otevřel co nejdříve. Což také udělal. Zatímco ostatní čekali na lepší počasí, my s Jirkou jsme se do toho vrhli. Počasí celkem přálo, drobné bublinky teplého vzduch z paprsků slunce, které na dobu asi dvou hodin rozevřelo mlhu nám pomáhalo. Udělali jsme každý dvě série po pěti hodech a bylo hotovo. Zatímco Jirka byl ve formě a měl krásně a spolehlivě chodící házedlo, to mé si postavilo hlavu a ten den se snažilo dostat na zem co nejdříve. Nepomohly ani „skvostné“ výšky jak tvrdí Kamil. Výsledek mého snažení byla bída za 405 vteřin. Jirka naopak naletěl letošní nejlepší výkon 448 vteřin.

Kamil se o něco později pustil do boje společně se Zdeňkem Vrbou, Tomášem Tykalem a dalšími. Jeho výsledek 487 vteřin je také letos nejlepší výkon, co dosáhl. Porazil jak Tomáše Tykala tak Zdeňka Vrbu. Gratuluji! Jenže první nakonec nebyl, prostě cesty páně jsou někdy, poněkud křivolaké…

My jsme odjeli ještě před obědem a soutěž byla pro silnou mlhu ukončena ve 14:30.

Soubor s výsledky můžete stáhnout zde:

Pokud se divíte, že Jirka Hloušek junior je zařazen již nyní mezi juniory, je to po domluvě s Pepou Kubešem. Pokud by létal Panenčák i příští rok, jeden výsledek by měl v jiné věkové kategorii.

Je po sezóně a my již přemýšlíme jak potrénovat a připravit se na rok příští. Osobně si myslím, že bychom mohli být v příštím roce zase o něco lepší. Kamil se opravdu zlepšil asi tak o kamión. Já házím nebývalé výšky a když trochu zlepším spolehlivost svých házedel, mohl bych létat “jako za mlada“. Jirka junior má také ještě své nejlepší hody před sebou. Tak uvidíme. Doufám, že se přidají i mládežníci z našeho kroužku. Bylo by to potřeba.

Jirka Hloušek

Foto: Jiří Hloušek a Vladimír Valenta