RES-KŽ oficiální výsledky

Vážení, jistě čekáte na článek o tom, co se dělo v neděli na našich přeložených Reskách. Tedy soutěž RES-KŽ a oficiální výsledky. Všechno bude.

Na neděli jsme překládali soutěž z důvodu velmi špatné předpovědi počasí. Ten den mělo být o něco lépe, a tak Pavel vše posunul. Neobešlo se to bez obětí. Nedorazili někteří závodníci protože se buď rozhodovali dle místních podmínek a ty nebyly nijak dobré, nebo v neděli neměli čas. Také dojednané občerstvení nedorazilo. Ale co mě osobně potěšilo bylo to, že naši členové, kteří přislíbili pomoc i přes posunutí závodu dorazili všichni. Takže se objevil Kamil Vydra s rodinou, Jirka Hruška, kolega Pavel Kovalčík, či Michal Hládek a Jirka Hloušek junior. Samozřejmě jako hlavní postava organizace byl Pavel Bačina s Veronikou a příbuzenstvem. Takže realizační tým byl docela silný.

Naše barvy v závodě hájili Radek Bačina, Maruška Bačinová, Štěpán  Bačina a Gejza Mate. Takže juniorský tým.

Soutěž jsme zahájili se zpožděním. Důvodem byl déšť. Čekali jsme až přestane. Jenže on nechtěl přestat a tak první skupina odlétala ještě v zahradnickém deštíku. Také druhá směna měla ještě mokro. Pak již déšť přestal. První a druhé kolo se odlétalo za minimálního větru. Ale s přibývajícím časem se nejen oblačnost rozestoupila, ale také vítr zesílil. Ve třetím kole již foukalo kolem třech metrů. Borci létali jak o život.

Co mě na letišti v Jelenici překvapilo, byla výsadba stromů. Očekávám, že stromy narostou do výšky a bude velký problém pak zde pořádat větroňářské soutěže. Zatím jsou stromky malé, ale počkejme za rok, už to bude docela problém. Jenže svět není jednoduchý, modeláři toho moc nemohou ovlivnit a tak stromky rostou. Proč na to poukazuji, Štěpán Bačina jeden ze stromků trefil a tak musel opravovat. Tedy spíše jeho mechanik Pavel. Dalším karambolem byla srážka modelu se sloupem pro dravce. To je taková ta malá šibenička, kterou ptáci jako jsou káňata a poštolky využívají k pozorování jejich loviště. Jinak příliš karambolů nebylo i když ve finálových kolech již se hromadně couvalo. Vítr již dosahoval nárazově 5 metrů.

Pojďme se podívat na ty nejúspěšnější:

Kategorie Juniorů:

Na prvním místě byl náš Radek Bačina, druhé místo obsadil Štěpán Bačina oba náš KŽ RES Team a třetí byl Onřej Fous.

Senioři:

Na prvním místě byl Petr Břinčil, je vidět, že opět zúročil zkušenosti které má. Na druhém místě se umístil Jaromír Kamenský a třetí byl Jiří Rajšner.

Celkové výsledky jsou zde:

Rád bych zmínil ještě rozpravu s Frantou Bayerem. Velmi ochotně mi ukazoval své dvě verze modelů, se kterými létá. Jeho modely se jmenují Pepík a Pepík 2. Je zajímavé si občas popovídat s legendami našeho sportu. František má zásluhy na rozběhnutí kategorie F3B v tehdejším Československu. Takže jsem rád, že jsme si mohli popovídat.

Pokud mohu hodnotit, pohodová soutěž, trochu ze začátku mokrá a pak trochu větrná. Naštěstí vítr neměnil směr a tak jsme nemuseli provádět cvičení s přepícháváním gum.

Děkujeme všem, kdo přijeli, kdo měřil a pomáhal. Děkujeme sponzorům, tedy firmě Pelikán a OÚ Kamenné Žehrovice za podporu a děkujeme za objednání a dovoz pizzy!

Zde je odkaz na rajskou galerii Pavla Bačiny – původní pluginy pro rajče již nefungují, takže již jen odkazem.

https://www.rajce.net/a18045281

Příští rok nashledanou!

Jiří Hloušek

Foto: Jirka Hloušek a Pavel Bačina