Říjnový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi,

měsíc září je pryč. Když se podívám na tento měsíc z pohledu počasí, tak si můžeme říci, že zas tak slavné to nebylo. Teplo bylo jen někdy, zato větru jsme si užívali téměř každý den. Letos vůbec je to takový divný rok. Počasí řekněme bída, zbytek také není zrovna příliš optimistický. Snad to bude příští rok lepší. Jak říkal můj zesnulý tchán „Tento rok je průměrný, horší než ten minulý a lepší než ten budoucí“.

Dost filozofování a pojďme se podívat na události. Odlétali jsme 3. kolo žehrovského házedla. Takže letos máme odlétaná dvě kola. V říjnu se pokusíme udělat dvoukolo. Snad nám to počasí dovolí. Pokud bude počasí na hraně, první kolo, které jsme dolétali zrušíme. Prostě, takový je život. Dohodl jsme se s paní ředitelkou základní školy, že i letos budeme organizovat kroužek modelářů v žehrovské škole. Začínáme 3. října. Zatím nemám informace, kdo přijde. Třeba nikdo, třeba se nějací kluci objeví. Na stránkách obce Kamenné Žehrovice jsem zveřejnil video z našich RESek, které jsme pořádali v srpnu. Tak snad nějaká propagace pomůže k tomu, abychom měli v kroužku děti. Plánujeme soutěže na příští rok. Prosím ozvěte se, kdo chce něco pořádat, abych to mohl pak vložit do kalendářem SMČR. Mimochodem, mám již termíny Slánských a Kladenských soutěží. S čím počítám jsou 4 kola žehrovského házedla, Dvě soutěže F1N, RES-KŽ. Další mi prosím nahlašte, tedy napište či zavolejte. Domluvíme se na termínu.

V říjnu nás čeká tedy zmíněný kroužek a k tomu dvoukolo žehrovského házedla. V kalendáři jsou pak také kladenské soutěže jak na Velké Dobré tak v Panenském Týnci. Doufám, že bude počasí, nadšení a čas, abychom alespoň na vybranou akci mohli zavítat. Také budou dvě historické soutěže. Jedna v Lipencích a druhá premiérově na Panenském Týnci. Obě tyto soutěže jsou v kategoriích ARC, ARC-A2 a Retro. Kamila Vydru požádali v jeho obci o ukázku modelů při drakiádě, kterou budou pořádat v říjnu. Mohli bychom tam zajet s dětmi, aby ukázali jejich házedla. Uděláme tam malou výstavku. Kdyby se chtěl někdo zúčastnit, dejte mi také vědět. Detaily ještě nemám.

Jak víte, doplnil jsem Badatelnu a vyjdou další články o naší historii. Trochu jsme polevil, protože nelze do nekonečna intenzivně pracovat. Spíše nyní poznatky zachycuji v článcích. Hned v úvodu měsíce vyjde pokračování „krátkých nosů“. V průběhu měsíce ještě chystám jeden článek. Ale to bude až odlétáme vybrané akce. Jinak každodenní návštěvy našeho webu se ustálily asi na 30 zobrazení denně. Občas je to více, někdy méně. Návštěvníci chodí do Badatelny, ale nejen historií je modelář živ, takže velmi populární jsou články o RESkách, respektive o závodech, a také pylony Kamila Vydry. Což je jenom dobře.

Tak se mějte, užívejte modelářského dění

Jirka Hloušek