Silvestrovský poslední závod v roce 2022

Vážení kolegové a kamarádi,

Stejně jako loni, předloni, předpředloni a předpředpředloni…. Jsme se opět sešli v Doksích a uspořádali další Silvestrovský závod v kategorii F1N.

Co mě na dané akci zaujalo byla velká marodka na straně našeho klubu, soutěžili jsme jen já, tedy Jiří Hloušek senior a Jirka Hruška senior. Zbytek byl doma a bojoval s virózou a nebo byl vyřazen jiným způsobem. Přesto nás přišli do haly podpořit a pomoci Honza Hruška s Kamilem Vydrou jako časoměřiči.

Zdeněk Slavík s Janou Slavíkovou jako fanoušci.

Hodně mi samozřejmě pomohl Pepík Kubeš, který se nejen staral o tradice závodu, a byl mnou jmenován ředitelem Síně tradic.

Pak mi pomohl Míla Modr a Vláďa Valenta, kteří měřili, fotili a vůbec byli nápomocní s kde čím.

Závodníků byl dostatek, spočítal jsem 34 mužů, žen a dětí. Což není špatné a potvrzuje to, že soutěž má své fanoušky.

Letošní soutěž měla punc mezinárodního utkání. A to díky paní Panidě, což je „Thaiská reprezentantka“. Neberte mě vážně, ale opravdu paní soutěžila a byla z létání nadšená.

Kromě ostřílených borců zde bylo spousta účastníků, kteří si chtěli létání v hale zkusit, a nebo si naposledy v roce zalétat. To ale uvidíte ve výsledkové listině.

Jak se dařilo mě a Jirkovi Hruškovi? V podstatě průměrně. Musím říci, že jsem po letech našel lék na nízkou halu. Ale na výkonu se to neprojevilo, bylo z toho ale čtvrté místo. Jirka měl smůlu, svůj seřízený model mu rozbil vítr, když vynášel krabici z auta. Takže nakonec létal s náhradním strojem a ten nebyl tak vyladěný.

Nejlépe se dařilo Jirkovi Schieferdeckerovi a zasloužené zvítězil. Druhý byl, překvapení dopoledne, Vítek Privara, kterému prospěla dlouhá cesta z Varnsdorfu do Doks. Cestou rozjímal a uklidněná mysl zabezpečila lety přes třicet vteřin. Třetí celkově byl Honza Melika. Ženy se také činily. Vůbec účast žen byla velké překvapení. Tedy myšleno jejich počet. Bylo jich 8. To je moc dobře. Junioři byli jen dva, stejně jako starší žáci. Předškolák, přesněji řečeno předškolačka byla jedna. Kdyby se hodnotily jednotlivé týmy, asi největší počet bodů by získal Kubeš Family Team a BVL Jarda Tauer Team.

Ještě zmíním, že nás navštívil také Mirek Rohlena, který se zastaví v podstatě každý rok.

A nyní se pojďme podívat na výsledky.

V kategorii předškoláků zvítězila Natálka Kubešová. Stejně jako minulý rok. Radost z výhry byla veliká.

Výsledky si zvětšíte kliknutím

V kategorii mladší žáci zvítězil Honza Kubeš, opět body do Kubeš Family Teamu.

Ve starších žácích zvítězil Olda Trtík před svým bratrem Lubošem.

V kategorii Juniorů byl první Vojta Kamenský, tuto věkovou kategorii ovládli členové LMK Terezín

V seniorech jsem již avizoval, první byl Jirka Schieferdecker. Vítek Privara druhý a třetí Honza Melika. Oba hoši na druhém a třetím místě, létali s pečeným véčkem.

A poslední kategorii, kterou jsem vyhlašoval, byla kategorie žen. Zvítězila Lenka Tyrová před paní Alenou Dlouhou a třetí byla zkušená Pavlína Jandlová.

Dámy a senior Vítek Privara získali nakládané a sušené houby, které nám dovezl Vašek Dlouhý se svou paní Alenou. Moc za to oběma děkujeme.

Tak a ještě celkové pořadí bez ohledu na kategorii.

Výsledkovka ke stažení zde:

A nyní ty tradice. Jak jsme již psal, o tradice se stará Pepík Kubeš. Takže i letos se rozdávalo mléko pro posledního seniora v závodě. Krabici získal Lukáš Obst.

Pak se losovalo o lahev rumu a láhev Whisky. K tomu posloužila Pepova námořnická čepice. Tedy abych byl konkrétní, čepice od uniformy spolku Vltavan.

Lahve získali Honza Melika a  Zdeněk Vrba. Není důležité vyhrát ale být vytažen z klobouku.

Tak a to je vše.

Příští rok se sejdeme den před Silvestrem, tedy 30.12.2023.

Těším se na všechny

Jirka Hloušek

Foto: Vladimír Valenta