Sobota na letišti

V sobotu 5.6. jsme se vydali na letiště. Přidal se k nám Zdeněk Pucholt a Roman Fousek. Byly to tři Saturny proti jednomu Čápu. Původně jsme mysleli, že si odlétáme červnové kolo korespondenční soutěže, ale nakonec nás počasí donutilo si jen tak poletovat.

Na letišti tráva téměř do pasu, bezvětří a žádná termika. Tak jsem se zkoušeli vytáhnout na dvou gumách, ale nebylo to nic moc. Jirka junior odlétal asi čtyři starty a pak se věnoval již jen autorádiu. Já jsme se snažil potrénovat vyhledávání bublin se Saturnem, který takové bubliny přejíždí jako Tatra důchodce. Snažil jsme se reagovat na sebemenší záchvěvy křídel, případně další pohyby. Upřímně, moc úspěšný jsme nebyl.

Roman se Zdeňkem byli mnohem úspěšnější. Zde na fotce je Roman v novém Image, amerického farmáře.

A ještě Romanova věrná přítelkyně.

Mezitím kolem kroužili žáci letecké školy  s Cesnou a nějakým dalším ultralajtem, což nám moc radosti nepřinášelo. Vítr se točil a foukal asi tak do 1 metru. Přibližně v deset svazarmovci udělali několik aerovleků. Asi jsme viděli Honzu Hrušku v Blaníku. Nacvičovali zabránění pádu letadla a udělali také pěkný looping. Už jsem starší a neviděl bych to s mým žaludkem nijak optimisticky. Vzpomněl jsem si na píseň  Pytlíky ČSA…

V půl jedenácté v našem autě došla voda a tak jsme zabalili fidlátka a odjeli domů. Odpoledne mě čekalo bílení v mé potenciální dílně v čemž jsem pokračoval ještě v neděli.

Tak závodit budeme příště…

Jirka Hloušek