Sobotní Černošice F1N

Tak máme za sebou první víkend v F1N. Letos se létali jen Házedla F1N, pak Moř a A6 P3. Protože ostatním disciplínám nerozumím, nebudu je komentovat a zůstanu jen u házedel.

Sešlo se nás 12, kteří se rozhodli si trochu zazávodit. Pole bylo celkem kvalitní, objevil se Jirka Tůma, Jirka Mihulka či Dušan Garba. Přijel Honza Melika a za Žehrovice jsme prapor klubu drželi my dva Jirkové Hlouškové a Jirka Hruška s Honzou.

Již v tréninku se ukázalo, kdo asi bude létat hodně dobře. Jirka Tůma na začátku velmi nesměle zkoušel seřídit svůj stroj, než sáhl do bedny pro to správné. Pak už bylo jasné, že překonat jeho lety je v podstatě nemožné. Jako bolid zazářil Honza Hruška, jeho některé hody se blížily 37 vteřinám. Bohužel Jirka Hloušek mladší nebyl schopen najít to optimální házedlo ani způsob hodu.

Lumír Apeltauer zahájil soutěž a šlo se na to. To, co se v tréninku ukazovalo jako dobrá forma, v závodě se potvrdilo. Jirka Tůma létal časy přes čtyřicet vteřin, Jirka Mihulka o něco málo také, moje maličkost překonala čtyřicet jen jednou, ostatní časy byly těsně pod 40 vteřin. Honza Hruška létal skvělé časy kolem pětatřiceti vteřin, a dokonce hodil více jak 37 vteřin. Po třech kolech bylo dolétáno.

Lumír Apeltauer napsal diplomy a vyhlásil výsledky. Jak to celé dopadlo?

Senioři

  1. Jiří Tůma             126,2 s.
  2. Jiří Mihulka        123,2 s.
  3. Jiří Hloušek        120,5 s.

7. Jiří Hruška              92,6 s.

Junioři

  1. Jan Hruška          110,4 s.
  2. Adam Jeník        98,4 s.
  3. Jiří Hloušek        69,5 s.

Oficiální výsledky celého podniku pak zveřejním, až budou data dostupná. V neděli pokračujeme v dalším závodě, tentokrát odloženou soutěží z Děčína. Takže ráno frčíme do Černošic znova.

Jirka Hloušek