Soustředění pylonářů v Kardašově Řečici

Vážení kolegové a kamarádi, pylonářská špička se sešla v Kardašově Řečici, a to 12.4. a strávili zde celý víkend. Bylo to jejich první letošní setkání, a příležitost si ostře zatrénovat, a porovnat síly naší a vlastně také světové špičky.

Na setkání se Kamil Vydra vypravil se svým novým mechanikem Martinem Rotterem. Hoši pořídili nové teamové helmy, jsou červené, ale myslím si, že ještě důležitější než přilby bylo to co vezli s sebou v krabicích.

Byly to krásné nové stroje osazené novými motory od firmy MEGA, a pak malý zázrak v podobě dvoulistých vrtulích a vrtulového unašeče s možností nastavení úhlu náběhu vrtulových listů. Celé to je schované pod apartním karbonovým kuželem. Celý unašeč a kužel je nádherné dílo Martina Rottera. S Kamilem pilně trénoval a již má za sebou 60 startů. Kamil doslova září, protože jeho časy a také celá souprava, myšleno Kamil, model, vrtule, motor a Martin fungují  skvěle. Na snímku dole je čumák modelu typ „Verne“.

Ale po ódě na radost se vrátím k ostatním účastníkům. Na soustředěni se samozřejmě objevil domácí Honza Petr společně s mechanikem Lukášem Vosecký, Tomáš Ciniburk, a také Sam Andrlík a Jirka Klein s Honzou Sedláčkem a další.

Původně Kamil a Sam chtěli přijet na Žehrovické házedlo, ale když jsme soutěž pro počasí odložili, zůstali kluci u Kardašáků  až do neděle.

Teď již počkat na 27. duben, to začínají mezinárodní pylonářské závody v Modeně v Itálii. Držme Kamilovi, Martinovi, Tomášovi, Samovi a dalším palce.

Jirka Hloušek

Foto: Kamil Vydra