Soustředění pylonářů v Milovicích

Vážení kolegové a kamarádi,

Kamil Vydra se 5.-6. července zúčastnil soustředění pylonářů v Milovicích. Sešla se zde česká špička, aby poladila stroje před Mistrovstvím světa v Drahtenu.

Pylonáři bojovali s velkým větrem a pak také s technikou. Objevily se i problémy se spalovacími motory. Přesto se všichni snažili, aby vyladili svou techniku co nejlépe. Honzovi Petrovi bohužel rozvířený prach poškodil ložisko v DKT motoru, takže ojnice se roztrhla.

Asi se ptáte proč právě Milovice. Milovice se ukázaly jako nejlepší místo pro pylonáře. Náčelník místního aeroklubu ve všem vyšel vstříc. Samozřejmě, takové vojenské letiště poskytuje spousty prostoru, a tak se zde pylony dají létat aniž by narušily místní letecký provoz.

Poděkování patří hlavně Jirkovi NIHILÁKOVI z LMK MiLySe MILOVICE, který přišel s touto myšlenkou a vše perfektně zorganizoval.

A nyní trochu z jiného soudku – od června se řeší, kam s Mistrovstvím České republiky. Dostali jsme totiž informaci, že do Mělníka nemůžeme. Ale po proběhlém soustředění bylo rozhodnuto, že naše KŽ MČR se bude konat v Milovicích v původním termínu! Budou letos vůbec poprvé obsazeny všechny tři kategorie F3D + F3T a F3E!

Pozvánka a propozice budou následovat.

Kamil Vydra a Jirka Hloušek