Srpnový úvodník

Vážení kamarádi a kolegové,

Měsíc červenec je pryč, ulétl jako tornádo a už máme srpen. Prázdniny se krátí a děti intenzivně zahánějí myšlenky na školu. Nedivím se.

Mimochodem to tornádo, když jsem byl na turistice v Krkonoších, tak tam takové tornádo řádilo také. Asi deset minut. Bylo z toho hromady polámaných stromů. Lesáci říkali, že to je tolik dřeva, jako všechny polomy v oblasti za tři roky. Tak si říkám, proč tu přírodu tak zlobíme. Je načase toho už opravdu nechat. Foto níže je pouze ilustrační :-), jsou to Jizerky, nikoliv Krkonoše.

V minulém měsíci byli naši členové poměrně často na soutěžích. Tedy, když mluvím o členech, myslím Kamila Vydru, celý Bačina RES team a Gejza Mate. Já jsme sice nezahálel, ale na svazové soutěži jsem nebyl. Halovky mi všechny do jednoho zrušili, nebyl zájem. To mě mrzí dvojnásob.

Když píši, že jsem nezahálel, tak je to pravda. Točím se kolem MČR historiků, to mě zabírá dost času a pak připravuji výstavu. Krom toho se starám o dva weby a na stavbu je velmi málo času. Takže zajedu jen na chvíli na letiště, odlétám cosi a pak domů. O starých fotkách a dalších artefaktech jsem již psal, takže nemá cenu to tady rozebírat.

Dostali sjme od svazu nabídku, abychom si zažádali o dvě nové klubové vysílačky. Žádosti jsem ihned vyplnil a odeslal. Snad nám štěstí zapřeje, a dostaneme je. Další informace ze svazu jsou k materiálu pro kroužky. Opět si můžeme zažádat o stavebnice volných modelů. Dohodneme se s Pavlem a uvidíme.

Tak a co nás v srpnu čeká. Čekají nás RESky. Naše soutěž, kterou pořádáme druhým rokem. Minule nás za organizaci chválili, tak uvidíme jak to bude letos. Chystá se změna místa soutěže. Pavel zařizuje možnost se přestěhovat na větší plochu. Je to na něm, nestíhám mu v tom pomoci. Co ale bych byl rád, je, abyste počítali s termínem 21.8.2021 a přijeli měřit. Na webu je již upoutávka, čekám od Pavla informaci, kde to bude. Prosím, ozvěte se Pavlovi kdo bude měřit tak do týdne.

Přeji vám všem hodně zdraví a pohodu doma i na letišti (a myslím to upřímně 😊).

Jirka Hloušek