Srpnový úvodník

Vážení a máme tu srpen. Poslední díl prázdnin. Na konci srpna je většinou cítit přicházející konec léta. Ráno je tma a večer se také dříve smráká. Ale na druhou stranu, jsou již posekaná pole a tak začíná sezóna volných modelů!

Minulý měsíc byl co se týká závodění celkem přiměřený. Rozjela se Liga důchodců, Pavel Bačina s Radkem vyjeli na Géčka, i když počasí nakonec zamezilo tomu, aby letěli. Byly i nějaké ty Resky. Vláďa Kostečka byl na již zmíněné Lize i s vnoučaty. Kamil pilně trénuje, blíží se Rottenburg. Mimochodem Česká republika má Mistra světa v pylonech. Je jím Tomáš Ciniburk.

Uspořádali jsme Mistrovství republiky v halových kategoriích. I když tentokrát nebyla účast KŽ borců moc velká, pouze já a Jirka junior, rozhodně jsme svou kůži nedali zadarmo a činili jsme se i organizačně. Myslím, že závody v hale jsou velkou pohodovou akcí, která je vždy příležitostí dobře si zalétat a ještě si i dobře popovídat. Každopádně i gumičkářská část byla zajímavá a docela jsem si to užil.

Na webových stránkách jsme uvedli samozřejmě reportáž z Mčr, dvě videa a článek o americkém konstruktérovi Lee Reanudovi. Mimochodem konstrukce Aquily inspirovala i Radoslava Čížka. Jak? Na to si budete muset ještě nějakou dobu počkat, protože nyní připravuji nové dva články o modelech z 50tých let a dokončuji seriál „Krátké nosy“. Další díl „nosů“ vyjde brzo, stejně tak samostatný článek o nálezu kopií nikdy nepublikovaných plánů. I když model se tenkrát stavěl a staví se i nyní. 😊 To jsem vám asi nasadil brouka do hlavy. Ještě bych chtěl poděkovat Vláďovi Kostečkovi za zapůjčení fotografií. Chyběly mi fotky Standarta. Vláďa je doma našel a poskytl vše co měl.

Co se týká webového archivu na našich stránkách, tam jsem tento měsíc vůbec nepokročil. Snad v srpnu, nyní byly priority jiné, například dolepit házedla atd…

V srpnu máme organizačně jednu z největších soutěží našeho klubu. Je to soutěž RES-KŽ. Soutěž organizuje Pavel Bačina. Ponechali jsme původní název z dob, kdy se kategorie jmenovala RES a nikoliv F3L. Již se přihlásili někteří naši kolegové jako časoměřiči, což je skvělé. I když bude ve stejný termín MČR historiků na Moravě, jsem rád, že ti, kteří na Moravu nejedou nám s Pavlem pomohou.

Nás v září čekají další kola našeho seriálu Žehrovské házedlo. Osobně jsem nezahálel a postavil novou sadu házedel. Ta zimní dopadla neslavně, nebo možná slavně. Dvě ihned ulétla. Selhal determalizátor. Takže jsem nyní determák udělal trochu jinak. Inspiroval mě Kamil, který se snažil udělat determák co nejednoduší.  

Dokončili jsme s Jirkou konečně stavbu Čápa A2. Jirka bude konečně potahovat. Doufám, že si vybere nějaké viditelné barvičky. Ale po dvou letech je to od něj „výkon“.

Kolegové a kamarádi, či příznivci našeho webu, přeji vám krásné letní dny v měsíci srpnu.

Těším se, že se s některými z vás potkám.

Jirka Hloušek