Srpnový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi,

Měsíc červenec uběhl jako voda. Sportovních událostí příliš nebylo i když nějaké se našly. O kterých jsem věděl, o těch jsme napsal na naše stránky. Takže, když chodíte na web pravidelně, nic vás nemůže překvapit. Všechno o klubu víte.

Uspořádali jsme halovou soutěž Letní černošická hala KŽ. Bylo to pohodové létání s účastníky z celé republiky. To mě velmi těší. Článek o létání vyšel na našich stránkách a současně vyjde i v srpnovém čísle časopisu RC Modely.

Máme klubovou vlajku. Tuto jsem nechal udělat hlavně z důvodů plnění smlouvy s Obecním úřadem Kamenné Žehrovice. Aktivně máme propagovat obec, která nám pomáhá s naší činností. Takže na akcích budeme mít s sebou vlajku se znakem klubu, odkazem na naše stránky a znakem obce. Je jednoduchá. Tady jí vidíte na obrázku na zkoušku složenou u mě na zahradě.

Kamil Vydra má také vlajku s klubovým znakem. Odvezl jí do Drachtenu, kde se koná Mistrovství světa v pylonech. Právě 1.srpna začínají ostré lety, tak mu držte palce. Dění dle mého bude možné sledovat zde:

https://www.wchf3de2023.nl/

V srpnu pořádáme tradiční RESky. Budou v Jelenici, jako minulý rok. Tamní majitel letiště nám vychází vstříc, takže proč nevyužít tento prostor znova. Jenom se děsím těch stromů, co tam kdosi v nějakém pomatení vysázel. Jsou těsně u plochy. Potřebujeme, jako vždy zdatné lidi, kteří nám pomohou s měřením. Prosím, hlašte se mě nebo Pavlovi. Připomínám termín soutěže 26.8.2023, což je sobota. Rád bych tam natočil propagační video a udělal několik fotografií.

Závěr srpna a pak září je nabité akcemi. Létá se MČR historických RC modelů n Rané, 9. a 10.9. pořádáme MČR v pylonářských kategoriích v Milovicích. Bude Žehrovské házedlo, na které se velmi těším. Bude se opět létat Sluka Cup, RESky atd. Prostě modelářský život je velmi pestrý.

K výstavě, podařilo se mě dopsat další medailony modelářů. V závěru měsíce jsem si ale musel dát pauzu. V práci pracuji na poměrně náročné věci a tak si hlava musela odpočinout. Snad to bude lepší v srpnu.

S Jirkou juniorem létáme korespondenční soutěž historických větroňů. V červenci jsme vlastně nenašli příležitost něco odlétat. Buď foukalo a nebo nefoukalo vůbec. Nic mezi tím. Takže nakonec to celé skončilo u dvou pokusů a v podstatě jsme odlétali jen tři starty – dohromady. Když je hezky jste v práci, když můžete jít létat, tak není počasí.

Podařilo se nám zalétat nového Čápa, A2 Radoslava Čížka. Jirka jej stavěl hodně, hodně, hodně dlouho. Ale nakonec se podařilo. Protože počasí nám moc nepřálo, Čáp létal jen jeden večer. To je na doladění kluzu ale málo. Jinak je to slibné.

Krom toho jsme se snažili zalétat našeho prvního bubliňáka. Asi koukáte. Chtěli jsme poznat něco trošku jiného než jen větroně. Prostě na každého dojde. Jirka s ním poprvé letěl o posledním červencovém víkendu. Foukal tak 5, nárazově 7 metrů. Lety byly krátké, protože jsme létali mezi dvěma větrnými poryvy. Byl to boj. Snad se vítr alespoň trochu uklidní a bude možné létat tak trochu při normálních podmínkách.

Vážení, tímto moje rozprava končí. Pokud to počasí dovolí, létejte a můžete z tohoto létání i poslat nějakou fotku. Doufám, že podpoříte akci RES KŽ svojí účastí. Lidí není nikdy málo.

Mějte se krásně Jirka Hloušek