Trochu těch házedel

V sobotu 15.1.2021 ráno jsem se já s Jirkou jinorem se nachystali vyzkoušet naše nová házedla. Protože bylo slunečné počasí a bezvětří, rozhodli jsme se vyzkoušet plochu u Ploskova. Na Dobré bylo bahno a v podstatě se mi tam moc nechtělo a tak bylo zvolené jiné místo.

Domluvili jsme se s Kamilem Vydrou, protože Kamil se nadchl pro házedla. U mě to byla taková druhá míza, loni na jaře jsem neměl motivaci házedla létat, ale podzimní soutěže v krásném počasí a dobré výkony jak Jirky Juniora, tak Honzy Hrušky mě opět navnadily. Naše video z házedel navnadilo i Kamila a tak jsme se všichni pustili do tvorby. Tedy musím říci, že Kamil byl pilnější a postavil asi osm házedel. Já čtyři a Jirka junior žádné, i když by potřeboval stavět jako sůl a nevěnovat se kravinám.

Ale co naděláš a tak dvě házedla byla nakonec určena pro něj.

Na ploše bylo skvěle, byl příjemný vzduch a po seřízení házedla začala chodit kolem čtyřiceti sekund. Kamil vyzkoušel také všechna co měl s sebou. Klouzala mu skvěle a protože to vyhodí výš než já, létal lepší časy. Jenže není vše ideální a tak jsme dvě házedla rozbili, ty Jirky juniora a Kamil také vytvořil několik trosek. Přesto jsme prožili skvělé dopoledne a vše je opravitelné. Mimochodem Kamil ještě zůstal až do odpoledne. Podařilo se mu několik vynikajících letů, takže má stroje vyladěné, alespoň některé. Jsem zvědavý, jak se v neděli hýbal.

Naše trosky jsou již opraveny a vyhlížím nějaký pěkný víkend, kdy to půjdeme opět zkusit.

Jirka Hloušek