U VÝROBCE MEGAMOTOR

Málo kdy se podaří, aby ste se dostali do nějakého výrobního závodu, aniž byste byli zaměstnanci. Mě osobně se to poštěstilo v několika případech. Navštívil jsem například výrobu aut ve Škoda auto, ve Škoda Transportation, Detoa v Jiřetíně pod Bukovou a třeba ještě v poslední agónii provozovanou kovárnu na Poldovce. Ale modelářský podnik, respektive podnik, kde se vyrábějí modelářské motory jsem ještě nenavštívil.

Kamil Vydra ve svých modelech kategorie F3E nyní téměř výhradně používá motory MEGA. Myslím, že v několika článcích jsme to uváděli. Tak a přišla příležitost se podívat do Brna, a protože v Brně dochází ke kompletaci motorů MEGA, tak se Kamil domluvil na návštěvě. Mimochodem, díly se vyrábějí tady v Česku ale kompletují se právě v Brně.

Tak nechme mluvit Kamila:

Spojil jsem příjemné s užitečným a využil možnosti návštěvy v servisním a kompletačním středisku v Brně, kterým mě provedl Dan Matyáš, a zasvětil mě, jak se rodí špičkové soutěžní motory pro mé pylonové speciály.

V jeho nabídce je přes 100 konfigurací typů motorů s různými rozměry a výkony! Prostě, modelářovo srdce zaplesá radostí, když vidí „skoro“ tu nekonečnou možnost jeho pohonů…

Již před rokem jsem dostal nabídku k testování MEGA pohonů, které jsem v mém případě využil pro své soutěžní stroje kategorie F5D/F3E. Dan Matyáš mě vyrobil motor dle mých požadavků tzv. „na míru“ k mé spokojenosti. Jeho výrobky jsou ve špičkové kvalitě, a to můžu směle potvrdit, když produkty MEGAmotor vydržely stovky startů v mých eroplánech…

Tímto bych chtěl ještě jednou poděkovat firmě MEGAmotor, která mi umožnila tyto špičkové motory používat pro mou závodní činnost….

Kamil Vydra