Vánoční rampouch v Děčínské hale

Do haly jsme se těšili. V týdnu jsme se domlouvali s Jirkou Hruškou, že jako za mlada vyrazíme společně na závody. V sobotu 10.12. ráno se Jirka objevil u nás před domem a my s Jirkou nacpali do jeho auta naše věci a vyrazili. Byl jsem rád, že s námi jel i Honza Hruška a těšil jsem se, že si to užijeme.

Během cesty jsme si stanovili cíl, dostaneme se všichni přes 100 vteřin. Když jsme dorazili do haly, zjistili jsme, že zde není až takové chladno jak jsem předpokládal. Během hodinového tréninku se dostavili všichni závodníci a bylo vidět, že výkony nebudou špatné. Ostatně ve 12 metrové hale nelze zalétat pod psa.

Na začátku tréninku jsem rozbil své házedlo, které jsem ladil pro Děčín, a tak jsem musel sáhnout do bedny pro nějakou náhradu. Nakonec zvítězila nejstarší Wrona a s tou jsem odlétal dvě kola závodu.

Třetí kolo jsme létal s pečeným véčkem ale to se nedalo vyhodit do správné výšky. Přesto jsem limit 100 splnil již v prvním kole a netrápil jsme se jako před týdnem v Dubí. Jirka zvolil Wronu pro házení za ucho a ve větším klidu mě porazil. Jeden z letů byl za 37,6. Honza Hruška ale po pomalém rozjezdu začal házet ještě lépe než na loňském MČR a jeho časy se dostaly opět přes 40 vteřin. V závodě naletěl rekordních 42,4, což je nejdelší oficiální čas s Wronou v ČR vůbec. Obsadil nakonec celkově třetí místo. Klobouk dolů. Jirka Hruška nakonec svůj limit nesplnil. Rameno nefunguje tak, jak by mělo.

Ještě se vrátím k Honzovi Hruškovi. Házení mu šlo skvěle. V závodě se rozházel a po závodě, když ještě byla chvíle nakonec hodil neoficiální rekord 44,9. Uf, koukal jsem jak z jara.

V závodě se nakonec dařilo Jirkovi Tůmovi, který sice ze začátku nemohl model vyhodit do plné výšky, ale po laborování se mu model podařilo seřídit. To mu vyneslo 2. místo. Jirka Mihulka byl tentokrát ve formě narozdíl od závodu v Dubí a zvítězil. Oba hoši létali skvělé časy. Václav Dlouhý opět po letech využil svůj kompozit a měl celkem dobré časy v tréninku, ale bohužel se stalo něco podobného jako s mým modelem. A tak také skončil v troskách. Musel použít náhradní stroj a nebylo to pak ono.

V kategorii starších žáků létali oba kluci Trtíkovi. Olda létal skvěle a v celkovém pořadí byl nakonec 6 a mě přelétal. (Už podruhé).

V nejmladších žácích létali tři účastníci. První byl Šimon Poliak, druhý Vašek Jančík, svěřenec Honzy Meliky a třetí Nela Trantinová, která létala s malým strojem, který byla schopná vyhodit velmi vysoko. Když jsem to viděl poprvé, docela jsem koukal.

Odpoledne po vyhlášení vítězů jsme odjížděli, to bylo ve chvíli, kdy pořadatel Vítek Prívara otevíral závod v kategorii A6 a P3. Na tyto závody se připravil Zdeněk Cinert a také Pepík Kubeš, který přijel v průběhu závodů F1N. Jak se jim dařilo si můžete přečíst níže.

Myslím, že Děčínská hala je jedna z nejlepších v republice. Vždycky to tady píši.  Celková účast byla dobrá, nechyběli kolegové z Vilémova. Naopak chyběl třeba Honza Procházka či Jirka Šífi. Jsem rád, že za Žehrovice jsme se zúčastnili my 4 chlapci co spolu chodíme. Během cesty domů jsme se domluvili, že se opět do Děčína vypravíme. Ostatně halové MČR 2023 se bude konat právě zde.